• Susitikimas su Rumunijos ambasadoriumi

    Šiandien Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius susitiko su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvai Cosminu Georgu Dinescu. Susitikimo metu aptartos galimos Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Rumunijos ambasados Lietuvoje bendradarbiavimo kryptys ir veiksmai.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, kaip verslą vienijančios ir atstovaujančios organizacijos užduotis – veikiant aktyvioje bendrystėje padėti augti narių verslui. Pastebime eksporto ir  užsienio rinkų įvairovės poreikį, todėl vertiname bendradarbiavimą ir ryšius su kitomis šalimis ir skatiname juos.  Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimas verslo srityje dar nėra išvystytas, todėl susitikimo metu pastebėta nemažai galimybių ir perspektyvų.

    Lietuva ir Rumunija yra labai skirtingos, tačiau abi palyginti jauno valstybės, turinčios skirtingas istorijas, tačiau panašų jų foną. Lietuvos, kaip ir Rumunijos, svarbiausi ekonomikos sektoriai yra pramonė ir didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo bei maitinimo paslaugos. Tiek Lietuvoje, tiek Rumunijoje didžiąją dalį eksporto ir importo sudaro prekyba ES viduje. Lietuvos tiesioginės investicijos Rumunijoje sudaro 14,21 mln. EUR,  o Rumunijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 29,46 mln. EUR. Susitikimo metu sutarta ieškoti daugiau galimybių bendradarbiavimui, ryšių ir kontaktų plėtrai, kalbėta apie susisiekimo gerinimą ir tiesioginių skrydžių poreikį.

     

Skip to content