• Naujienos
  • Susitikimas su Ekonomikos ir inovacijų viceministre Jovita Neliupšiene

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose liepos 5 d. vyko susitikimas su Ekonomikos ir inovacijų viceministre Jovita Neliupšiene. Viceministrė atsakinga už  bendrają ekonominę politiką; investicijų, eksporto skatinimą; ES vidaus rinkos politiką, investicijų koordinavimą; įmonių teisę; akreditaciją ir kt.

    Apskritojo stalo diskusiją moderavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė. Susitikime dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius (UAB „Liuks“ generalinis direktorius), viceprezidentas Vydas Damalakas (UAB „Omniteksas“ valdybos narys), tarybos narys Linas Skardžiukas (UAB „Kautra“ generalinis direktorius), nariai – Linas Elijošius (UAB „ASU Baltija“ generalinis direktorius), Ieva Ragauskienė (UAB „Ekofrisa“ pardavimų projektų vadybininkė), darbuotojai – Agnė Jaraitė (Kauno PPA rūmų Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadovė), Daiva Vyšniauskienė (Kauno PPA rūmų Verslo atstovavimo skyriaus vadovė).

    Su viceministre aptarti klausimai, kurie svarbūs visai verslo bendruomenei: verslas pasigenda eksporto skatinimo strategijos – programos, būtinas aiškumas dėl paramos programų verslui: skaitmeninimui, automatizavimui, ES žaliajam kursui, eksportui, išsakyta pozicija, kad parama reikalinga ne tik SVV, bet ir didelėms įmonėms, taip pat ji labai reikalinga tradicinės pramonės šakoms. Tiek paslaugų sektoriaus, tiek gamybinės įmonės susiduria su žmogiškųjų išteklių problema, nors registruotas nedarbas siekia daugiau nei 8 proc., tačiau įmonėms ypatingai sunku rasti darbuotojus, reikalingi pokyčiai užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo procese, reinvestuojamojo pelno 0 tariffas paskatintų greitesnes vidines investicijas, buvo išsakytas siūlymas padėti įmonėms jų filialus ar atstovybes steigti Lietuvos regionuose – mažuose miesteliuose, kur yra sutvarkyta gyvenimo infrastruktūra, bet nėra kuriamos darbo vietos. Taip pat aptartos strateginės paskirties prekių importo – eksporto licencijų išdavimo tvarka ir kiti svarbūs klausimai. Viceministrė išgirdo verslo nuomonę ir prašymus, juos komentavo ir informavo apie naujienas.

    Prezidentas Zigmantas Dargevičius susitikime akcentavo, kad verslui bendradarbiavimas su Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra ypatingai svarbus ir bus tęsiamas ateityje.

Skip to content