• Naujienos
  • Susitikimas su ekonomikos ir inovacijų ministru

    Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Z. Dargevičius dalyvavo ministerijos ir turizmo verslo atstovų susitikime. Susitikimo metu buvo aptarti kelionių organizavimo, informavimo apie rizikas vykstant į kitas šalis bei kai kuriose šalyse išlikusios sudėtingos koronaviruso situacijos klausimai.

    Susitikime su turizmo verslo asociacijų atstovais buvo pristatyta pastarosiomis dienomis Bulgarijoje ir Rumunijoje sparčiai blogėjanti epidemiologinė situacija. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, liepos 7 dieną Rumunijoje suminis 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 25,6, Bulgarijoje – 27,8. Sergamumas COVID-19 auga ir kitoje populiarioje tarp keliautojų šalyje – Kroatijoje, kurios sergamumo rodiklis liepos 7 dienos duomenimis siekia 21,5. Šalys, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija per 14 kalendorinių dienų viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, yra priskiriamos COVID-19 ligos paveiktoms šalims, o asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš tokių šalių, taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

    Susitikime aptarta ir parama verslui per koronaviruso krizę, pristatytos turizmo sektoriaus likvidumo užtikrinimo ir skatinimo priemonės, kurioms įgyvendinti skirta 49 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Priminta apie priemones, skirtas turizmo verslo palaikymui – kreditai, tam tikros priemonės išmaniajam turizmo verslui organizuoti.

    Pagal daugiausiai dėmesio sulaukusią priemonę „Turizmo inovacijos“ jau priimta paraiškų už 9 mln. eurų. Daugiausiai sulaukta paraiškų interneto svetainėms tobulinti, rinkodaros veikloms įgyvendinti, virtualiems maršrutams kurti, išmaniajai infrastruktūrai. Startavo priemonė „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“, pagal kurią nuo COVID-19 nukentėjusiems Lietuvos turizmo paslaugų teikėjams – kelionių organizatoriams, apgyvendinimo ir viešojo maitinimo sektoriaus įmonėms – sudaroma galimybė gauti paskolas lengvatinėmis sąlygomis. Priemonei įgyvendinti skirta 30 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Liepos viduryje turi startuoti kelionių organizatorių ir draudikų santykius švelninanti priemonė „Garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui“, kurią jau notifikavo Europos Komisija. Priemonei numatyta 15 mln. eurų.

Skip to content