• Naujienos
 • Sukurta Kauno rajone: pandemija koreguoja apdovanojimų įteikimą, bet ne įmonių pasiekimus

  Praėjusių metų spalio mėnesį, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Kauno rajono savivaldybe šeštą kartą skelbė konkursą „Sukurta Kauno rajone” ir kvietė Kauno rajono įmones jame dalyvauti. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų inicijuoto konkurso tikslas – paskatinti Kauno rajono įmones kurti inovatyvius, aukštos kokybės ir draugiškus aplinkai produktus, kurie galėtų lygiaverčiai konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose.

  Siekiant suteikti galimybę visoms įmonėms dalyvauti ir laimėti konkursą, praėjusiais metais pirmą kartą įmonės buvo vertinamos suskirsčius į tris grupes pagal įmonių dydžius – labai mažos įmonės, mažos įmonės bei vidutinės ir didelės įmonės. Nugalėtojai buvo renkami kiekvienoje grupėje. Šiemet konkurse dalyvavo 21 Kauno rajono įmonė ir buvo gautas rekordinis paraiškų skaičius – net 24 paraiškos.

  Gaminius/paslaugas vertino komisija, sudaryta iš Kauno rajono savivaldybės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro atstovų. Buvo vertinama pagal produkto išskirtinumo, kokybės, pasiekimų ir įvertinimų, draugiškumo aplinkai ir konkurencingumo kriterijus.

  I grupės labai mažų įmonių, turinčių nuo 1 iki 9 darbuotojų, nugalėtoja komisija pripažino UAB „Emplastrum“, konkursui pateikusią produktą „Pleistrai skirti žvynelinei gydyti“. Kaip savo paraiškoje rašė UAB „Emplastrum“, jų komanda sukūrė naują ir geresnį žvynelinės gydymo būdą – pleistrus skirtus žvynelinei gydyti. Naujovė suteikia galimybę žvynelinės gydymą perkelti iš ligoninės į namus ir pats gydymas tampa patogesnis, palyginti su dabartiniais, daug laiko reikalaujančiais metodais. Šiuo metu technologija yra patentuojama Lietuvoje bei Šiaurės Europoje. Produktas yra prototipo būsenoje ir su dermatologų pagalba išbandomas su pacientas. Inovatyvus produktas taip pat buvo pristatytas įvairiose pasaulio šalyse ir gavo nemažai apdovanojimų.

  II grupės, t.y. mažų įmonių, turinčių nuo 10 iki 49 darbuotojų, tarpe nugalėtoja už produktą „GREEN FEEL‘S balinamoji dantų pasta su natūraliu kanapių sėklų aliejumi“ išrinkta UAB „Cosmoway“. COSMOWAY yra pažangi kosmetikos gamintoja, kurianti ir valdanti nuosavus prekės ženklus bei teikianti kosmetikos kūrimo ir gamybos paslaugas įvairioms pasaulio šalims. Vegal ženklu pažymėta balinamoji dantų pasta su natūraliu kanapių sėklų aliejumi aliejumi, tai dantų pasta sveikam gyvenimo būdui. Šiai dantų pastai buvo atlikti abrazyvumo bei efektyvumo tyrimai, po kurių buvo įrodyta jog dantų pasta pagal gamintojo nurodytas naudojimo rekomendacijas suteikia ilgai išliekantį gaivumo pojūtį, apsaugo dantis nuo apnašų susidarymo, ir suteikia baltesnę bei sveikesnę šypseną. Šis GREEN FEEL’S produktas yra rekomenduojamas odontologų, kurie tvirtina, jog dantų pastos formulė yra tinkama dantų ir burnos ertmės higienai palaikyti. Taip pat, tvirtina jog dantų pasta yra tinkama dantų emaliui, apsaugo dantis nuo ėduonies ir akmenų susidarymo bei turi remineralizuojančių savybių. Be to, šios dantų pastos pakuotė yra draugiška aplinkai. Kurdama GREEN FEEL‘S produktus įmonė naudoja tik atsinaujinančią energiją.

  Vidutinių ir stambių įmonių, turinčių 50 ir daugiau darbyotojų, tarpe, už produktą „Pašaras šunims su lašiša ir kriliu Nature‘s Protection Lifestyle Grain Free Salmon with krill“ nugalėtoja komisija pripažino UAB „Akvatera LT“. „Nature‘s Protection Lifestyle Grain Free Salmon with Krill“ yra unikalus begrūdis pašaras šunims. Begrūdis pašaras šunims kasmet tampa vis populiaresnis, dėl vis pasitaikančių alerginių reakcijų į grūdines kultūras. Sekdami pasaulines tendencijas įmonė sukūrė šį begrūdį produktą, naudodami tik aukščiausios kokybės žaliavas ir baltymų šaltinius. UAB „Akvatera LT“ sėkmingai dirba nuo 2004 m. Gamyklos įrengimai yra vieni moderniausių Šiaurės Europoje. Nuo pat veiklos pradžios gamykla investavo ne tik į modernias technologijas, bet ir į darbuotojų kvalifikaciją. Specialistų komandą papildė ekspertai iš Europos, turintys didelę patirtį gyvūnų augintinių specializuotų pašarų gamyboje. Pašarų receptūros kuriamos remiantis naujausiais tyrimais, pagrįstais gyvūnų mitybos reikalavimais ir pasauliniais standartais. Platų gaminių asortimentą su originaliais ir užsakovų prekiniais ženklais įmonė tiekia stambiausiems Lietuvos prekybos tinklams, zoo prekių parduotuvėms ir eksportuoja į daugiau nei 50 pasaulio šalių.

  Dėkojame už aktyvų dalyvavimą konkurse ir net sudėtingu laikotarpiu demonstruojamus puikius įmonių pasiekimus. Pasibaigus karantinui, diplomai ir prizai šių įmonių atstovams bus įteikti padėkos vakare, kurį planuojama sujungti su 2021 metų verslo apdovanojimais.

Skip to content