• Naujienos
 • Sūduvos buhalterių klubo susitikime – Lietuvos prezidento K. Griniaus gyvenimo ir veiklos pėdsakai Marijampolėje

  Ketvirtadienio popietę Sūduvos buhalterių klubas, atlaisvinus dalį karantino ribojimų, susirinko į „gyvą“ susitikimą viešoje erdvėje. Susitikimui pasirinkta edukacinė veikla – su gido  Tomo Kukausko pagalba klubo nariai susipažino su Lietuvos prezidento K. Griniaus gyvenimo ir veiklos pėdsakais Marijampolėje.

  „A. Eidinto vertinimu, K. Grinius – Lietuvos parlamentarizmo suklestėjimo simbolis“, – sakė gidas. Vienas aktyviausių demokratines idėjas puoselėjusios XX a. Lietuvos politikų, nuosekliai laikėsi demokratijos principų, buvo korektiškas, pakantus kitų nuomonei ir principams. K. Grinius nuo 1877 metų mokėsi Marijampolės gimnazijoje, baigęs ją, toliau studijas tęsė Maskvos medicinos universitete. Studijuodamas priklausė lietuvių studentų draugijai, įsitraukė į varpininkų sąjūdį. Po studijų grįžęs į Lietuvą K. Grinius vertėsi gydytojo praktika Marijampolėje.

  Su jo vardu siejama daug dalykų, Lietuvos istorijoje atsitikusių pirmą kartą – nuo Lietuvių demokratų partijos įkūrimo iki pirmojo spektaklio „Amerika pirtyje“m suvaidinto Grinių namuose. Jo gyvenimas paliko daug pėdsakų istorijoje. Tragiška K. Griniaus valdymo pabaiga ir po to sekę tolimesni padariniai Lietuvai yra geriausia pamoka dabarties visuomenei ir ateities kartoms, kad demokratiją reikia saugoti ir branginti. Reikia saugoti savo tautos, krašto atmintį, puoselėti tapatumą, kad praeityje yra mus maitinančios šaknys.

  K.Grinius rašė straipsnius, atsiminimus, skaitė paskaitas. Jis rašė „norėčiau savo tą palikimą palydėti šiomis mintimis: džiaugsnosiu, jei skaitytojai pastiprins savo dvasią ir norą toliau su atsidėjimu rūpintis tautos likimu. Kuo daugiau pažinsime savo kraštą, tuo vidumi būsime turtingesni.“

  Sūduvos buhalterių klubas dėkodamas gidui už  suteiktą galimybę pažinti savo miestą ir įžymių žmonių gyvenimus bei jų istorinį palikimą, prisipažino, kad sužinojo tokių istorinių faktų, kuriuos galės perteikti jaunesnei kartai. Buvo įdomu ir smagu vel susitikti, kartu bendraujant leisti laiką.

   

  Sūduvos buhalterių klubas kviečia prisijungti ir kartu kelti kompetencijas bei pažinti miesto istoriją. Daugiau informacijos apie klubą rasite čia: https://chamber.lt/bendruomene/rumu-klubai/suduvos-buhalteriu-klubas/  

Skip to content