• Naujienos
 • Stažuotė Italijoje išaugo iki tarptautinio renginio Kaune

  „Džiaugiuosi, kad  dalyvavimas programoje „Erasmus jauniesiems verslininkams“ viename seniausių pasaulio miestų Materoje šiandien išaugo iki tarptautinės  partnerystės ir leidžia prisidėti prie Kauno architektūros festivalio organizavimo“, – sako Laura Šimukauskaitė.

  2018 m. vėlų rudenį Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vykdomo projekto dėka Laura išvyko tobulintis į architektūros studiją Materoje. Tai netoli Bario esantis įspūdingas miestas, kurį amžiumi lenkia tik Petra (Jordanija). Jo istorinis centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Laurą priėmė „Meson ro studio“ architektai.

  Stažuotės sėkmės rezultatas – stulbinantis. Lauros iniciatyva birželio 7 d. vyks Kauno architektūros festivalio kūrybinės dirbtuvės-diskusija „Mediniai Centre [NE]reikalingi“. Šiuo pirmuoju KAFe’19 paveldo programos renginiu Kaunas jungiasi prie tarptautinio projekto „Architecture of Shame“. (https://www.architectureofshame.org/).

  Tai būtent Materos mieste, pietų Italijoje gimęs projektas, kuris tyrinėja architektūros ir gėdos jausmo sąveikas. Gėdos architektūros žemėlapis žymi urbanistinius „sielos pelkynus“ ir kviečia be jokių baimių, su humoru ir sveika ironijos doze pasikalbėti apie mūsų žemiškas gėdas ir kompleksus,susijusius su miesto architektūra. Į Kauną atvyksta „Architecture of Shame“ projekto kūrėjai Fabio Ciaravella ir Carmela Mimì Coviello.

  Dirbtuvių metu bus kuriamas mentalinis medinio Kauno Naujamiesčio žemėlapis, atskleidžiantis sudėtingas ir prieštaringas šių pastatų reikšmes ir prasmes šiuolaikiniame mieste. Tai yra pirmasis renginys, jo metu sugeneruotos idėjos bus pristatomos tarptautinėje parodoje Materoje, bei toliau plėtojamos rudenį festivalio Kaune metu. Atvirame renginyje gali dalyvauti kiekvienas norintis ir besidomintis: https://www.facebook.com/events/370734733649001/

  2014 m. baigusi architektūros studijas, Laura dirbo laisvai samdomu (freelanceriu) grafikos dizaineriu.

  Pagal „Erasmus jauniesiems verslininkams“ programą rūmai į kitas valstybes jau išsiuntė stažuotis 27 pradedantys verslininkai. Kviečiame ir kitus jaunus žmones dalyvauti šioje ES finansuojamoje programoje. Tai paprasčiau nei atrodo nepabandžius, o sėkmės istorijos –  įkvepiančios!

Skip to content