• Naujienos
 • Socialinės dirbtuvės Marijampolėje: žmonių su negalia integracija į darbo rinką

  Spalio 12 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo atstovai susitiko su Marijampolės savivaldybės vicemeru Artūru Visockiu, Marijampolės savivaldybės tarybos nariu Alvydu Kirkliausku, Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajone Rainiene, Komunikacijos skyriaus vedėja Neringa Tumeliene, VšĮ senjorų ir neįgaliųjų dienos centro „Židinys“ vadove Lina Bijūnaitiene bei šio centro darbuotojomis Paulina Razvickaite-Lastauskiene, Sigita Mačyte, Valentina Čekanavičiene.

  Susitikimo metu aptartos žmonių su negalia užimtumo didinimo galimybės, diskutuota neįgaliųjų žmonių užimtumo didinimo klausimais. Pristatyta situacija ir vykdomi projektai Marijampolės savivaldybėje.

  Susitikimo pradžioje vicemeras Artūras Visockis supažindino su Marijampolės savivaldybės įgyvendinamais projektais socialinės integracijos srityje, juose dirbančiais žmonėmis, darbo specifika.

  „Nors vis dar egzistuoja „klišės“ dėl psichinę ar proto negalią turinčių žmonių, mes šiandien galime matyti kiek naudos jų asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui duoda užimtumas. Pernai metais, socialinių dirbtuvių veiklos pradžioje, visi galvojome, kaip gi seksis šios idėjos įgyvendinimas. Šiandien mes matome žmones, kurie yra tokie, kaip ir mes: pasiruošusius dirbti ir kurti,  ir jau nebeįsivaizduojančius savęs be darbo. Jie jau yra pasiruošę ne tik kurti rankdarbius, tačiau atlikti ir įmonių užsakymus ir taip dar labiau integruotis į darbo rinką. Manau, kad šie darbštūs žmonės ir atsakingas verslas tikrai gali pabandyti užmegzti dialogą“ – kalbėjo A. Visockis. Vicemero nuomone neįgalieji gali atlikti įvairius nesudėtingus darbus – lankstyti ir klijuoti dovanų dėžutes, rūšiuoti bei pakuoti smulkias prekes ar pan.

  Tarybos narys A. Kirkliauskas pasidalijo bendravimo su psichinę ar proto negalią turinčiais žmonėmis. Pasak jo, šių žmonių gebėjimas džiaugtis pasiektais rezultatais yra tiesiog užkrečiantis, kaip ir noras vis kažko naujo išmokti. Atradę geriausią būdą sukurti vieną ar kitą gaminį, šie darbštūs žmonės tai daro tiesiog nepriekaištingai.

  Vienas iš projektų – socialinės dirbtuvės Marijampolėje. Jose darbuojasi apie 13 asmenų, turinčių psichikos ir (ar) proto negalią, veiklą pradėjo 2020 metais. Kaip pasakojo centro vadovė L. Bijūnaitienė, pradžioje nedrąsiai pradėję kurti įvairius smulkius gaminius, neįgalieji taip patobulėjo, kad jų sukurtus produktus noriai įsigyja kokybę ir stilingą gaminio išvaizdą vertinantys pirkėjai. Dirbtuvės lyg maža įmonė, kurioje kuriami kalėdiniai vainikai ir žaisliukai, stilingi vienetiniai krepšiai, unikalūs atvirukai ir daug kitų mielų džiuginančių smulkmenų. Sukurti produktai kokybiški, pagaminti be galo kruopščiai. Žinoma, pasiekti tokių įspūdingų rezultatų būtų neįmanoma be čia dirbančių puikių žmonių.

  Diskusijos pabaigoje aptartos tolesnio bendradarbiavimo su verslo įmonėmis galimybės.

   

  Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos

Skip to content