• Naujienos
 • „Skruzdė“ – nugalėtojams, padėkos žodžiai ir šventė – visiems

  Antrąjį lapkričio penktadienį tradiciškai minima Verslo diena. Šios tradicijos Šakių rajono verslininkai nesulaužė ir šiais metais. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR), jų padalinio Šakių atstovybės bei Šakių verslo informacijos centro iniciatyva kartu su kaimynais vilkaviškiečiais pirmieji regione ją praėjusį ketvirtadienį minėjo ir Šakių rajono verslininkai. Šventės „vinis“ – „Metų skruzdėlės“ skulptūrėlės įteikimas konkurso „Sukurta Šakių krašte 2019“ nugalėtojui, kuriuo tapo UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis.

  Akliesiems ir silpnaregiams pritaikytą plokštę autobusų stotelėse gaminanti įmonė „Gelgaudiškio gelžbetonis“ jau yra sulaukusi padėkų ne tik iš statybininkų, bet ir iš pačių neįgaliųjų. Tai analogo nei Lietuvos, nei Baltijos šalių rinkose neturinti plokštė, per 2018 metus pardavimų apyvartą padidinusi iki 345 proc., nuo 13 tūkst. 2017 metais iki 58 tūkst. 2018 metais. Dėkodamas už apdovanojimą, įmonės direktorius Edmundas Rinkevičius kalbėjo, jog tai pirmiausia viso kolektyvo įvertinimas, nes tai įmonės darbuotojo, pasitelkusio pasaulinę praktiką, darbo rezultatas. Kelių direkcija trejus metus nesugebėjo priimti teisės akto, kuris reglamentuotų tokių stotelių įrengimą, pastebėjo E.Rinkevičius, todėl įmonė prisiėmė atsakomybę ir padarė darbus, kurie palengvina gyvenimą neįgaliems žmonėms. Plokštės yra ryškiai geltonos spalvos, ir net jeigu neįgalusis nieko nemato, jis ją jaučia. „Tai, ką matome išorėje ir ką viduje, yra visiškai skirtingi dalykai“,- kalbėjo įmonės vadovas. Jis pasidžiaugė, kad Šakių rajono „evakuacija“, kurią turėjome prieš kelerius metus, šiuo metu stabilizavosi, ir vylėsi, kad pagaliau galbūt „prasiverš į pakilimą“. E.Rinkevičius visiems linkėjo sėkmės, nes, anot jo, nuo to priklauso, kaip gyvensime mes, kaip gyvens mūsų šeimos, mūsų įmonės, mūsų kaimynai.

  Paskatinamoji Rūmų padėka teko viešosios įstaigos „Mena meną“ vadovei Justei Želionienei už keramikos edukaciją ne tik įmonės studijos patalpose, bet ir Šakių vaikų darželyje „Klevelis“. Labai svarbu tai, kad edukacijų metu mažieji šakiečiai mokosi ne tik minkyti molį, bet ir atsipalaiduoti, pabūti su savimi. Ypač ji veiksminga vaikams su raidos ir elgesio sutrikimais.

  Iš viso konkurse šiais metais dalyvavo septynios įmonės.

  Įmonė „Arumunalda“ pristatė edukacinę programą su degustacijomis „Vynas sudėtingas, gyvas ir prasmingas“, mažoji bendrija „Lavina LT“ konkursui pateikė edukacines priemones „Rašau, rašau“, kurią sudaro lentelės su įvairaus sudėtingumo trafaretais, lavinančiais pirštų raumenis, akių ir rankų koordinaciją. Ši programa tinka ne tik vaikams, bet ir po insulto sveikstantiems žmonėms. UAB „Lukšių tekstilė“ į konkursą atėjo jau ne pirmą kartą, pateikusi dygsniavimo daugiadatėmis dygsniavimo mašinomis produktą. Įmonė ne tik savarankiškai gamina produktus, bet atlieka dygsniavimo paslaugas kitiems gamintojams. Ypač išaugęs jos eksportas į įvairias užsienio valstybes. Birutės Drevininkaitienės įmonė „Rugelis“ pristatė tautinio paveldo sertifikatą turintį „Karališkąjį“ šakotį, kuris „Agrobalt 2016“ parodoje laimėjo aukso medalį, o per pastaruosius dvejus metus tapo šakočių kepimo čempionu respublikoje. Savo produktą – reklaminį–informacinį leidinį „Optimistas“ pateikė Aušra Savodnikaitė.

  Jiems visiems padėkos žodžius tarė KPPAR generalinė direktorė Ola Grigienė, pasidžiaugusi bendradarbiavimu ne tik su verslu, bet ir su Šakių rajono savivaldybe, kuri supranta, kad be verslo nebūtų nieko. Verslininkus profesinės dienos proga sveikino rajono meras Edgaras Pilypaitis, linkėdamas ieškoti išeičių, kurios netenkina, kad, nepaisydama kasdieninių pabėdojimų, verslo bendruomenė matytų prieš akis geresnį vaizdą, nes jeigu to matymo nebus, tai nebus kur tobulėti ir stiebtis. „Džiaugiuosi kiekvienomis situacijomis, kurios žmogų dar verčia mąstyti ir ieškoti išeičių. Išeičių iš padėties, kuri galbūt verčia vytis kitą, nes visos situacijos duoda kūrybiškumo, plėtros horizontų, nepasiekiamų, bet skatinančių eiti pirmyn. Tai ir eikime, ir ieškokime“,- kalbėjo jis.

  UAB „Gulbelė“ direktorius, KPPAR Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas prabilo ir apie problemas – kad nors yra stabilūs tradiciniai žinomi mūsų verslai ir kuriasi nauji, bet bendrąja prasme mums nėra taip paprasta konkuruoti su didžiaisiais Lietuvos traukos centrais. Todėl kuriant geresnę aplinką šakiečiams reikia šiek tiek daugiau, todėl linkėjo kūrybiškumo ir prisitaikymo prie rinkos. O tam pagelbėtų šiais metais ypač savo veiklas sustiprinę Rūmai, kurie daugeliu atvejų gali padėti rasti kelius per klubų veiklą, konferencijas, per individualias konsultacijas, per eksporto skatinimo programas.

  Nepamiršo verslininkus pasveikinti ir Seimo narė Irena Haase. Jos vardu sveikinimus ir linkėjimus, kad verslo bendruomenė nepatingėtų paruošti valdžiai kuo daugiau namų darbų, perskaitė padėjėjas Gintautas Lenkas.

  Filosofiškai kiekvienam į save, į kitą, į savo verslą ragino pažvelgti filosofijos mokslų daktaras, ekonomikos apžvalgininkas, rašytojas ir žurnalistas Liutauras Degėsys.  O renginį vedusi Šakių verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė po oficialiosios dalies visus pakvietė į pirmąjį restorano „Kuchmistrai“ aukštą, kur laukė kava, užkandžiai ir saldumynai. Ji pastebėjo, kad konkurse sudalyvauti ryžosi tik tiek verslo atstovai, kurių apyvartos išaugusios. Buvo tokių, kurie jau dalyvavę ir laimėję, tad vietą galbūt norėjo užleisti kitiems. Na, buvo ir tokių, kurie jau šiemet pradėjo ruoštis kitų metų konkursui.

  Statistikos duomenimis, 2019 m. sausio 1 d. rajone veikė 559 ūkio subjektai, iš jų 372 verslo įmonės (209 uždarosios akcinės bendrovės, 92 individualios įmonės, 9 žemės ūkio bendrovės, viena tikroji bendrija, viena komanditinė ūkinė bendrija, 10 kooperatinių bendrovių, 50 mažųjų bendrijų). Nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. įkurti 43 ūkio subjektai, iš jų 37 verslo įmonės. Per tą laiką išregistruota 18 ūkio subjektų, iš jų 12 verslo įmonių.

  “Laikraštis Valsčius“ informacija
  Straipsnio autorė – Giedrimė Didžiapetrienė (“Laikraštis Valsčius“)
  Nuotraukų autorius – Saulius Sinkevičius (“Laikraštis Valsčius“)
Skip to content