• Naujienos
 • Skelbiamas šeštasis konkursas „Sukurta Šakių krašte“

  Kai 2016 metais buvo iškilmingai atidaryta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybė, kartu gimė ir iniciatyva pakviesti Šakių rajono gamintojus bei paslaugų teikėjus į konkursą „Sukurta Šakių krašte“. Tuo metu tokį konkursą jau buvo surengęs Kauno rajonas, todėl kilo zanavykiškas „unoras“ nuo jo neatsilikti.  Idėjai pritarė savivaldybės vadovai, todėl jau 2016 metų rudenį įvyko pirmasis konkursas. Tradicija tapo ne tik konkursas, bet ir jo pagrindinis prizas – šakiečio skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio Verslo skruzdė. Jau penkios bronzinės Skruzdės iki šių metų surado savo šeimininkus. Konkurso organizatoriai – rūmai bei savivaldybė tapo ir prizo steigėjais.

  Konkurso dalyvių pateiktus gaminius, paslaugas vertina komisija, sudaryta iš Šakių rajono savivaldybės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės ir Šakių verslo informacijos centro atstovų. Pagal konkurso nuostatus vertinamas gaminio (paslaugos) išskirtinumas, unikalumas, kokybė, gauti apdovanojimai parodose, vartotojų pasitenkinimas, inovacijų diegimas gaminio kūrimui, ekologiškumas, draugiškumas aplinkai bei konkurenciniai pranašumai užsienio rinkose.

  Pirmajame konkurse „Sukurta Šakių krašte 2016“ ryžosi dalyvauti 5 įmonės. UAB „Arūmunalda“ pristatė juodųjų serbentų ir aviečių vyną, UAB „Gulbelė“ – Zanavykų Ragaučių, UAB „Lukšių tekstilė“ – dygsniavimo paslaugas, VšĮ „Vaikystės akademija“ – mokyklėlę „Vaikystės pieva“, už kurios edukacinę pridėtinę vertę  buvo apdovanota Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų padėkos raštu. Pirmojo konkurso nugalėtojais tapo UAB „Lauksva“ gaminys „Retro fotelis“.  Praėjo penkeri metai, bet gaminys vis dar sėkmingai parduodamas Lietuvoje bei užsienyje ir yra tapęs vienu populiariausių įmonės dizainų verslo sektoriuje.

  2017 metais prie jau dalyvavusių UAB „Lukšių tekstilė“ ir UAB „Gulbelė“ prisijungė Birutės Drevininkaitienės įmonė „Rugelis“, UAB „Mėsos guru“, MB „Šlepetija“, naujai sukurtą poilsio ir pramogų erdvę pristatė „Vila Orchidėja“ savininkai. Nugalėtojais didele balsų persvara buvo pripažinta jau plataus atgarsio rinkoje sulaukusi edukacinė programa „Zanavykų Ragaučius“, o Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų padėkos raštu apdovanotas tuomet dar labai jaunos įmonės MB „Šlepetija“ kūrėjas Tadas Bybartas.

  2018 metais dalyvių ratas nebuvo gausus. Konkurso komisijai vertinti buvo pateikta autentiška dvaro virtuvė restorane „Kuchmistrai“ (UAB „Gulbelė“), MB „Lavina LT“ sukurta „Mažųjų ABC“, pelniusi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo prizą už didžiausią pridėtinę vertę jaunajai kartai, naujas MB „Šlepetija“ gaminys ir UAB „Vilkenta“ Pienių vynas. Būtent šis tautinio paveldo sertifikatą turintis gaminys pripažintas konkurso laureatu ir pasipuošė Verslo skruzdės nominacija.

  Jau gausesnis įmonių skaičius dėl pagrindinio prizo varžėsi 2019 metais. UAB „Arūmunalda“ pristatė edukacinę programą „Vynas sudėtingas, gyvas ir prasmingas“, MB „Lavina LT“ – vaikų rašymo įgūdžius  lavinančias užduotis, UAB „Lukšių tekstilė“ – dygsniavimo paslaugas, Birutės Drevininkaitienės įmonė „Rugelis“ –Karališką šakotį. Taip pat konkurse dalyvavo VšĮ „Mena meną“, pelniusi rūmų padėką už keramikos užsiėmimus vaikams, bei reklaminis informacinis leidinys Optimistas. Nugalėtojo Verslo skruzdė buvo įteikta UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ už plokštę autobusų stotelėms, pritaikytą žmonėms su regėjimo negalia. Pasikeitus techniniams standartams gaminys buvo modifikuotas, bet ir toliau sėkmingai parduodamas ir naudojamas tvarkant kelius ir gatves visoje Lietuvoje. Vienas paskutinių projektų, kuriame panaudotos gelgaudiškiečių gaminamos plokštės – žiedinė sankryža Akademijos miestelyje prie Kauno.

  Jubiliejinis 5-asis konkursas buvo išskirtinis, nes Verslo diena pirmąkart buvo švenčiama nuotoliniu būdu, o Verslo skruzdė nugalėtojui dėl galiojusių ribojimų įteikta prie įmonės durų. Bet nepaisant visų ribojimų konkursas įvyko. Šįkart jame dalyvavo UAB „Bakūžė LT“, pristačiusi karkasinius namus, UAB „Lauksva“ su puikiu metų gaminiu – baldų dizainu „Nata“, pirmąkart savo gaminį – pjuvenų džiovinimo liniją konkursui pateikė UAB „Mediresta“, o karantino kūrinį – elektroninę parduotuvę vartotojams pasiūliusi UAB „Gulbelė“ buvo pažymėta Šakių rajono savivaldybės padėka. Šakių turizmo informacijos centras konkurse dalyvavo su šokaladukų rinkiniu „Lauktuvės iš Šakių“. Visus penkis metus konkurse dalyvavusi UAB „Lukšių tekstilė“ šį kartą konkuravo ne su savo kasdiene paslauga – audinių dygsniavimu, bet su netradiciniu inovatyviu gaminiu – Palmių apsiaustu, už kurį ir buvo apdovanoti Verslo skruzde.

  Šakių verslo informacijos centras jau paskelbė šeštąjį konkursą, kuriam tikimasi gauti ir naujų įmonių visiškai naujų produktų, ir jau patirtį sukaupusių įmonių paraiškų. Laukiama, kad konkursui pateiktose paraiškose atsispindėtų ne tik rajono rinkai girdėti ir puikiai žinomi gaminiai, bet ir tie, kuriuos dar turime atrasti, pažinti ir įvertinti.  Juk toks ir yra konkurso „Sukurta Šakių krašte“ tikslas – garsinti ir reklamuoti, supažindinti ir parodyti kitiems bei patiems didžiuotis savo krašto produktais. Naujausias skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio kūrinys Verslo skruzdė konkurso nugalėtojui bus įteiktas minint Verslo dieną gruodžio 10-ąją.

  Konkurso „Sukurta Šakių krašte“ paraiškos priimamos iki lapkričio 25 d. elektroniniu paštu daiva.palukaitiene@chamber.lt, išsamesnė informacija telefonu 8 615 66997 
Skip to content