• Naujienos
 • Skaitmenizuoti įmones galime tik aktyviai bendradarbiaudami

  Vasario pabaigoje Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas kartu su MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra) organizavo verslo pusryčius Marijampolėje. Ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste Lietuvos pramonei būtina atsinaujinti ir diegti inovacijas, todėl verslo pusryčių akcentas buvo verslo skaitmenizacija.

  Skaitmeninių inovacijų ekspertas Edgaras Kriukonis dalinosi įžvalgomis, kaip tikslingai pasinaudoti technologijų teikiama nauda, prieš tai identifikavus apribojimus, kuriuos skaitmeninė technologija gali padėti eliminuoti. Skaitmeninės technologijos leidžia lengviau ir greičiau valdyti įvairias sąnaudas, didina gamybos efektyvumą, tačiau įmonės dažnai baiminasi, kad skaitmeninimas pareikalaus ilgo pereinamojo laikotarpio ir pristabdys gamybos procesus. Didelė baimė kyla dėl  grąžos ir atsipirkimo, kaip paskaičiuoti, kad investuotos lėšos atsipirktų  ilgalaikėje perspektyvoje.

  Lietuvos inovacijų centro (LIC) Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Dr. Artūras Jakubavičius kalbėjo apie paramos verslui galimybes – pristatytas MITA kartu su LIC vykdomas projektas „Smart Inotech pramonei“, kurio metu skaitmeninių inovacijų ekspertai neatlygintinai konsultuoja ir padeda įmonėms procesų skaitmeninimo srityje. Detaliau pristatyta planuojama priemonė „Pramonės Skaitmeninimas LT“. Paminėtos ir kitos paramos verslui galimybės: Inostartas, Inočekiai, Inostažuotės, Inospurtas, InoLink ir kt.

  Pasidalinti savo patirtimi diegiant skaitmenines technologijas buvo pakviestas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nario UAB „Jūrės medis“ gamybos vadovas Marius Glušauskas. Įmonės atstovas papasakojo su kokiais iššūkiais susidūrė įmonė diegdama verslo valdymo sistemą ir kurdama CNC medienos apdirbimo centrą ir kokią naudą įdiegus naujausias technologijas jau dabar mato – darbo našumo augimas, aukštesnė gaminių kokybė, sumažėję gamybos kaštai.

  Skaitmeninių technologijų diegimas Lietuvos pramonėje laikomas ypač aktualiu ir neišvengiamu procesu, kuris padės sustiprinti pramonę ir taip užtikrinti Lietuvos ekonomikos tvarumą, augimą ir klestėjimą. Tie, kurie neabejoja arba domisi verslo skaitmenizacijos nauda, kviečiami konsultuotis su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų MITA ir LIC atstovais.

Skip to content