Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos posėdyje rūmų prezidento Zigmanto Dargevičiaus kvietimu dalyvavo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Meras domėjosi kaip įmonės išgyveno pastaruosius pandemijos metus, su kokiomis problemomis jos susiduria, kaip vertina skiriamą paramą verslui. Meras taip pat informavo, kad visi darbai, numatyti Kaune, vyksta be trukdžių ir pagal numatytus terminus. Padėkojo, kad verslas aktyviai domisi Kauno plėtra ir strateginiais miesto projektais. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos nariai dėkojo už sklandaus vakcinavimo proceso organizavimą, akcentavo, kad gamybos įmonės susiduria su didėjančiomis žaliavų kainomis ir žmogiškųjų išteklių trūkumu. Meras atkreipė dėmesį, kad sklandus vakcinavimo procesas vyksta ir dėl to, kad yra optimizuota Kauno miesto poliklinikos veikla.
Kauno miesto mero pavaduotojas Andrius Palionis pristatė esminius Kauno miesto savivaldybės 2021-2023 m. strateginio veiklos plano projektus bei strateginio plano iki 2030 metų gaires:
Vaikų darželiai. Gyventojų patogumui statomas naujas vaikų darželis Šilainiuose, Kuršių gatvėje. Taip pat šiemet planuojama kapitalinė darželio Jūratės gatvėje renovacija (šiuo metu jis yra neveikiantis). Šie darželiai priims maksimalų vaikų skaičių – po 12 vaikų grupių.
Vilniaus gatvės rekonstrukcija. Verslininkai ir kauniečiai labai laukia Vilniaus gatvės rekonstrukcijos. Buvo tikimasi, kad darbai šiuo metu jau vyks, bet vyko ne vienas konkursas dėl darbų pirkimo ir procesas kol kas nėra baigtas. Planuojama, kad Vilniaus gatvės rekonstrukcija prasidės šį pavasarį.
Rotušės aikštės atnaujinimas. Planuojama per šiuos metus padaryti aikštės rekonstrukcijos techninį projektą. Po 2022 m. planuojama pradėti darbus. Yra parengtas toks Rotušės pastato rekonstrukcijos projektas, kuris labiau atlieptų poreikį tiek santuokų organizavimui, tiek Kauno miesto muziejui. Gegužės mėn. savivaldybė žada pabaigti muziejaus ekspozicijos koncepcijos sukūrimo pirkimą. Planuojama pasiruošti ir tvarkant aikštę kartu atnaujinti Rotušę bei pagyvinti muziejaus turinį interaktyviomis priemonėmis, kurios padėtų pristatyti Kauno istoriją.
Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022! Tai ne tik veiklomis, renginiais, bet ir komunikaciniu požiūriu didžiulis projektas, kad Kaunas nuskambėtų ir atsirastų Europos miestų žinioje. 2022 metais numatyti net trys milžiniški renginiai: atidarymas (žiemos pabaiga), liepos mėn. ir uždarymas (rudenį).
Romuvos kino teatras. Kauno miesto mero pavaduotojas Andrius Palionis sakė, kad būtų galėję jį atverti, nes jis yra sutvarkytas, pritaikyta scena filmų peržiūrai, šokio teatro „Aura“ pasirodymams, įrengtos edukacinės erdvės jauniesiems kauniečiams. Yra dvi salės, kuriose rodomi filmai (didžioji salė ir po ja – kamerinė kino salė). Tačiau šiuo metu renginiai yra draudžiami.
Mokslo sala. Projektas prasidėjo 2016 metais. Šiuo metu intensyviai vyksta statybos darbai, nuo grafikų neatsiliekama, artimiausiais mėnesiais bus paleistas ekspozicijos pirkimas, kad 2022 m. antroje pusėje Mokslo sala jau galėtų atverti duris.
M. K. Čiurlionio koncertų centras. Projektavimo procesas ir jo pirkimas užtruko. Kauno miesto savivaldybės tikslas – per ateinančius 1,5 m. turėti techninį projektą ir tada pasirengti įgyvendinimui ne tik miesto, bet ir valstybės biudžeto lėšomis.
Vandens sporto centro statybos. Planuojama atverti 2022 metais. Vandens sporto centras tuneliu bus sujungtas su Žalgirio arena. Centre bus įrengti 50 metrų ilgio plaukimo takeliai, todėl čia galės vykti aukščiausio lygio vandens sporto varžybos.
Ledo rūmai. Naujuose ledo rūmuose šiuo metu įrengtas vakcinavimo punktas. Tai viena moderniausių ledo arenų palyginus su kaimyninėmis valstybėmis. Tikslas – skatinti ir suteikti galimybę vaikams užsiimti sportine veikla.
Kauno irklavimo bazė ir trasa. Bazė pastatyta 2020 metais. Šiuo metu yra ruošiama 2 km trasa su tam tikru gyliu. Planuojama, kad šiemet trasa bus baigta.
Kauno lengvosios atletikos maniežas. Greta S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir Kauno sporto halės bus statomas naujas lengvosios atletikos maniežas, kuris talpins iki 1 tūkst. žiūrovų. Manieže galės vykti aukščiausio lygio uždarųjų patalpų lengvosios atletikos varžybos. Maniežas taps daugiafunkcinio sporto ir laisvalaikio komplekso Ąžuolyne dalimi. Visą kompleksą taip pat sudarys rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, naujas lengvosios atletikos maniežas ir atnaujintas Dainų slėnis.
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Rekonstrukcijos darbai vyksta pagal planą. Po rekonstrukcijos stadionas atitiks visus tarptautinius reikalavimus, jame galės vykti aukščiausio lygio sporto varžybos. Rekonstrukcijos pabaiga numatoma 2022 metų antroje pusėje.
Kauno sporto halė. Šiuo metu vyksta darbai. Halė bus daugiafunkcinis centras, kuriame vyks ne tik sporto varžybos, bet ir koncertai, konferencijos, parodos ir kongresai. Didžiausią laiko dalis daugiafunkciniame centre bus skirta vaikų neformaliam ugdymui.
Pėsčiųjų tiltas į Nemumo salą. Darbai vyksta.
Kėdainių tiltas. Techninis projektas yra baigtas. Įgyvendinus šį projektą būtų pirmiausiai atlaisvintas senamiestis. Dėl bendro projekto įgyvendinimo yra deramasi su LR Susisiekimo ministerija. Savivaldybė yra parengusi visus būtinus dokumentus. Konkreti tilto pastatymo data nėra įvardinama, bet projektas įtrauktas į Europinio planavimo dokumentus.
Ąžuolyno parkas. Pradedami parko atnaujinimo darbai (apšvietimas, tranzitinis dviračių takas, natūralaus grunto takeliai bėgikams).
Santakos parkas. Vyksta parko atnaujinimo II etapo darbai: stadiono įrengimas, vaikų žaidimo aikštelės, laistoma veja ir kt.), numatoma pabaiga 2021 metais.
Nemuno salos parkas. Atnaujinimo darbai yra susiję su Mokslo salos bei Vandens sporto centro įrengimu.
Neries krantinės parkas. Rengiama puiki laisvalaikio erdvė kauniečiams ir miesto svečiams.
Aleksoto inovacijų pramonės parkas. Aleksoto inovacijų pramonės parkas statomas, numatoma darbų pabaiga 2022 metais. Vyriausybė jam suteikė valstybei svarbaus projekto statusą. Rengiamas inovacijų parko plėtros planas, numatantis kokios įmonės galės čia įsikurti ir vykdyti veiklas, kokios sąlygos joms bus taikomos. Bus pradedami pokalbiai su investuotojais.
Buvusios aviacijos gamyklos angaro konversija. Po renovacijos buvusios aviacijos gamyklos angaro patalpose įsikurs inovacijų parko administracija ir laboratorijos. Rekonstruotas erdves taip pat galės nuomotis aukštą pridėtinę vertę kuriančios Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios orientuojasi į mokslinius tyrimus, prototipų gamybą ir kitų inovatyvių sprendimų plėtrą.
Pradedamos rengti strateginio plano nuo 2024 m. iki 2030 m. gairės. Bus sudaromos teminės darbo grupės, į kurias bus pakviesti ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos nariai domėjosi ir teikė pasiūlymus šiais klausimais:
Kaunas – vandens (upių, marių) miestas. Siūloma „atsigręžti“ į upes, marias ir numatyti ilgalaikę strategiją dėl plėtros projektų prie vandens.
Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija. Sodas priklauso Aplinkos ministerijai, Kauno miesto savivaldybė yra pasirengusi įgyvendinti prieigų prie sodo rekonstrukciją, kuomet bus suderinta su ministerija ir sodo rekonstrukcijos planų įgyvendinimo terminais.
Kauno centrinis paštas. Pašto pastatas priklauso LR Susisiekimo ministerijai. Kol nėra sprendimų iš ministerijos pusės, Kauno miesto savivaldybei sunku planuoti, kas jame galėtų būti. Kol kas miesto veiklai Kauno centrinio pašto pastate poreikio nėra. Kauno miesto mero pavaduotojas atkreipė dėmesį, kad Kaune veikia paveldotvarkos programa, iš kurios kažkuri lėšų dalis galėtų būti panaudota, tačiau sprendžiant Kauno centrinio pašto likimą reikia esminių Susisiekimo ministerijos sprendimų.
Adomo Mickevičiaus parkas ir jo tvarkymo darbai kol kas laukia savo eilės. Tarybos nariai išreiškė poreikį greitesnei Kėdainių tilto statybai.
Transporto spūstys. Spūsčių visai išvengti, deja, nepavyks. Kauno mieste daug investuojama į viešąjį transportą, kad jis taptų patrauklus miestiečiams. Taip pat įrengiami dviračių takai.
Ateities plento ir Taikos pr. sankryža. Sankryžos sprendiniai numatyti kelių metų bėgyje, kai bus baigti darbai pietrytinėje dalyje. Kai kurie sprendimai yra susiję su Rail Balticos projektu, tačiau stengiamasi projektą įgyvendinti kuo greičiau.
Kaunas – studentų miestas. Rengiant strategiją rūmų atstovai kviečia nepamiršti, kad Kaunas – studentų miestas (aukštasis, profesinis mokymas), taigi strategija turi būti susijusi ir su tuo. Jeigu turėsime pakankamai žmogiškųjų išteklių, verslui bus daug lengviau.
Strateginė miesto pozicija dėl gyvenamųjų plotų plėtros, darbų atlikimo priežiūra ir kokybė. Viena atliekama rekonstrukcija neturėtų turėti įtakos jau esantiems atliktiems darbams. Reikia didinti patrauklumą gyventi mieste, daugiabučiai neturėtų atsirasti nuosavų namų kvartaluose. Kauno miesto Savivaldybės tikslas – kad miestiečiai gyventų mieste, todėl labai pritaria išsakytam pasiūlymui, bei sutinka, kad priežiūra turi būti užtikrinta. A. Palionis atkreipė dėmesį ir į Kaune veikiančią programą Svajonių kiemas.
Vandens infrastruktūros panaudojimas. Rūmų atstovai kviečia atsigręžti į vandenį, įrengti municipalinį uostelį Kauno mariose, kaip tai yra padaryta kituose Europos miestuose. Taip būtų skatinamas turizmas. Kauno miesto mero pavaduotojas susitikime sakė, kad jau yra parengtas techninis projektas už jachtklubo įrengti vaikų buriavimo mokyklą bei pritaikyti infrastruktūrą (lieptai ir kt.)