• Naujienos
 • Rūmų prezidento Zigmanto Dargevičiaus susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda

  Rugpjūčio 3 d., Birštone Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

  Šalies vadovas su patarėjais Kauno regione ypač domėjosi vietos ekonomiką galinčio išjudinti turizmo plėtros galimybėmis, todėl susitikime su šio sektoriaus atstovais – viešbučių, restoranų, kaimo turizmo sodybų, kultūros objektų, sveikatinimo ir kitų paslaugų teikėjais bei turizmo informacijos centrų darbuotojais – aptarė turizmo situaciją Lietuvoje po pirmosios koronaviruso pandemijos bangos, regiono patrauklumo didinimo galimybes.

  Turizmo sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 pandemijos, tačiau jam suteikiamos pagalbos priemonės startuoja lėtai. Turizmo sektoriaus atstovai ypač kritikavo neadekvačiai biurokratizuotą INVEGOS veiklą. Pasak Prezidento, pasitikėjimą valstybe mažina per ilgai trunkantys procesai ir neefektyvūs įgyvendinimo mechanizmai, todėl būtent jiems tobulinti reikia daugiausia dėmesio. „Reikia kokybiško dialogo – išgirsti sektoriaus tikruosius poreikius ir rasti konsensusą ne tik dėl to, ką padarysime, bet ir kada ir kaip tai bus padaryta. Tai svarbu tiek kalbant apie trumpalaikes priemones, tiek brėžiant ilgesnio laikotarpio strateginius tikslus“, – pabrėžė valstybės vadovas.

  Rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius susitikime pateikė pasiūlymus ir akcentavo šiuos svarbius klausimus turizmo sektoriui: eksporto įstatymu įteisinti Lietuvos atvykstamąjį turizmą ir numatyti skatinimo priemones; numatyti realią ilgalaikę paramą apgyvendinimo sektoriui – taip būtų padidintas kapitalo tvarumas, kuris neleistų masiškai verslui trauktis iš viešbučių verslo, suteikti lengvatines paskolas renovacijai, siekiant užtikrinti verslo viešbučių veiklos tęstinumą svarstyti vienkartinės negrąžintinos kompensacijos (25 proc.) skyrimą nuo 2019 m. sumokėtų mokesčių, atsižvelgiant į ES valstybių patirtį taikyti viešbučiams adekvačias priemones siekiant išlaikyti sektoriaus likvidumą, netaikyti „de minimis“ paramos apribojimų reikalavimų, skirti finansines lėšas Lietuvos gyventojų apgyvendinimo paslaugų daliniam kompensavimui taikant valstybės istorijos, meno objektų lankymą, taikyti mažesnio tarifo PVM viešojo maitinimo įmonėse pagamintam maistui ir kitus konkrečius pasiūlymus dėl turizmo sektoriaus palaikymo.

  Lietuvos Respublikos Prezidento teigimu, Lietuva tik labai maža dalimi išnaudoja turizmo potencialą. Pagal turizmo indėlį į BVP ar užsienio turistų skaičių vienam gyventojui, Lietuva atsilieka nuo kaimyninių Latvijos ir Estijos. Šiais metais baigiasi LRV turizmo plėtros programos laikotarpis ir netrukus bus tvirtinamas Nacionalinis pažangos planas. „Turime galimybę proveržiui, tad kviečiu turizmo sektorių konstruktyviai įsitraukti, kad būsima strategija siektų realių pokyčių ir būtų nuosekliai įgyvendinama“, – ragino Prezidentas.

  Valstybės vadovas akcentavo ir būtinybę regionams, užsibrėžusiems siekti turizmo ekonominės krypties, sutelkti jėgas. „Turime griauti įsivaizduojamas sienas tarp savivaldų, regionų, centrų ir institucijų, nes keliaujantiems žmonėms nėra svarbu, kur yra savivaldos ribos ar kam priklauso tam tikras objektas – valstybei, savivaldybei ar verslui. Svarbu, kad būtų siūloma patraukli programa, skatinanti keliautojus kuo ilgiau pasilikti regione. Tam yra būtinas visų suinteresuotų pusių bendradarbiavimas“, – teigė Prezidentas.

  „Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai artimiausiu metu parengs pasiūlymus dėl viešbučių ir turizmo sektoriaus išlaikymo, valstybės pagalbos priemonių ir pateiks Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai“ – sakė Zigmantas Dargevičius.

  Rūmų narių pasiūlymai šiais klausimais laukiami el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt

   

  Straipsnyje panaudota dalis informacijos iš Lietuvos Respublikos Prezidento tinklapio.

  Nuotrauka: LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus.

Skip to content