• Naujienos
 • Zoologijos sodo ruoniui naujus namus dovanojo „Hegelmann Transporte“

  Zoologijos sodo ruoniui naujus namus dovanojo „Hegelmann Transporte“

  Prieš keletą mėnesių į Lietuvos zoologijos sodą kreipėsi tarptautinė transporto ir logistikos įmonė „Hegelman Transporte“. Įmonės vadovas Anton Hegelmann po apsilankymo Zoologijos sode su šeima pasiūlė skirti paramą ruonio baseino atnaujinimui. „Maži vaikai buvo sužavėti pamatę gyvūnėlius. Tačiau praeinant pro visų lankytojų mylimo ruonio voljerą pastebėjome byrantį baseino tinką. Nusprendėme tapti ruonio Kajaus globėjais ir atnaujinti jo aptrupėjusį baseiną“, – pasakojo Zoologijos sodo rėmėjas.

  Atnaujinant voljerą Lietuvos zoologijos sodo darbuotojams teko neeilinis iššūkis – kol ruonio baseine buvo vykdomi remonto darbai, ruoniui teko ieškoti naujų namų. Pasak darbuotojų, ruonio perkėlimas yra didelio pasiruošimo reikalaujanti procedūra, tačiau šį kartą ji praėjo be didesnių nuostolių. Paskutinį kartą ruonis iš savo voljero buvo iškeltas prieš šešis metus. Kol vyko remonto darbai, ruonis buvo perkeltas į kitą Zoologijos sode esantį begemotų baseiną.

  Pasak A. Hegelmann, įdomiausia šio proceso dalis buvo galimybė iš arti stebėti ruonio perkėlimą į naująjį baseiną. „Zoologijos sodą remiame pirmą kartą, tad patirties rūpinantis gyvūno voljero atnaujinimu anksčiau nesame turėję. Procesas buvo įdomus – teko susipažinti su statybų rangovų projektu, stebėti baseino atnaujinimo darbus, lankėmės sode rekonstrukcijos metu ir matėme Zoologijos sodo darbuotojų indėlį į šį projektą. Visa tai buvo nauja, įdomi patirtis ir malonus rūpestis. Išskirtinis reginys mums buvo ruoniuko iškėlimas ir įkėlimas į rekonstruotą baseiną“, – įspūdžiais dalinosi rėmėjų atstovai. Ruonio voljero atnaujinimui įmonė skyrė 15 000 eurų.

  Rekonstrukcijos darbai Zoologijos sode truko kelis mėnesius. Birželio 19 d. atidarymo renginio metu visi susirinkusieji būriavosi prie naujai įrengto ruonio baseino. Voljero atidarymui skirtoje šventėje netrūko įvairių atrakcijų ir siurprizų – lankytojus linksmino garsus iliuzionistas Mantas Wizard, kuris juokavo, jog šiandien jo asistentu buvo Zoologijos sodo ruonis Kajus. Įmonės atstovams didžiausia atrakcija tapo galimybė pašerti ruonį žuvimis.


Skip to content