• Naujienos
 • Žinių turnyre „Veik, spręsk ir paveik Europą!” pralaimėjusiųjų nebuvo

  Žinių turnyre „Veik

  Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais surengė pirmąjį žinių turnyrą – vadinamąjį protmūšį „Veik, spręsk ir paveik Europą!“.

  Artėjant gegužės 25 d. vyksiantiems rinkimams į Europos Parlamentą, didėja ir susidomėjimas, kas, kaip ir kodėl vyksta Europos Sąjungoje, svarbiausiose institucijose, šalyse narėse, kaip atstovaujama Lietuvai ir kt.

  Todėl septynios Kauno PPA rūmų bendruomenės komandos ryžosi išmėginti savo žinias ir varžytis dėl protmūšio nugalėtojų vardo.

  „Appetitus“ restorane, kuriame nuolat vyksta bene didžiausi Kauno žinių turnyrai, susirinko apie 80 azartiškai nusiteikusių dalyvių ir palaikymo komandų.

  „Svarbu ne laimėti, o sužinoti,“ – tvirtino ne vienas turnyro dalyvis, prisipažinęs, kad renginys paskatino juos nuodugniau pasidomėti Europos Sąjungos istorija, Europos Parlamento veikla, šalių narių patirtimi, įdomiais faktais ir statistika.

  Dalyvių – rūmų Finansininkų klubo, UAB „SDG“, Kauno Kolpingo kolegijos, KTU Europos instituto, A. Stulginskio universiteto, rūmų administracijos ir EP narės Laimos Andrikienės komandų laukė 6 turai po 10 klausimų.

  Susumavus visų turų rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausiai taškų surinko EP narės Laimos Andrikienės komanda. Pripažinę, kad dauguma iš jų yra dirbę ar stažavęsi EP, turėję daugiau galimybių sukaupti žinių, lyderiai nugalėtojų titulą perleido komandai, be jų surinkusiai daugiausiai taškų. Tai UAB „SDG“ komanda.

  „Mūsų pavadinimas ir šūkis – „Susibūrus daug geriau“ iššifruoja bendrovės pavadinimą ir atspindi bendrąją Europos filosofiją“, – sakė komandos kapitonė Rūta Jasienė. Laimėtojai buvo apdovanoti EP informacijos biuro Lietuvoje prizais.

  Be to, „SDG“ komanda pelnė ir europarlamentarės Laimos Andrikienės dovaną už teisingiausią atsakymą į jos pateiktą klausimą. Šauniausiai pasirodžiusiems dalyviams negailėta draugiškų plojimų.

  Bendras turnyro rezultatas – sukauptas gerokai didesnis žinių apie EP ir ES krepšelis bei atokvėpio nuo įprastų problemų, žaidybinio azarto suteikusi „proto mankšta“.

Skip to content