• Naujienos
 • „Žalgirio pergalės parko“ alėjoje pagerbs Vasario 16-osios signatarus

  „Žalgirio pergalės parko“ alėjoje pagerbs Vasario 16-osios signatarus

  Lietuvos kultūros taryba tik iš dalies finansuoja visuomeninio klubo „Žalgirio pergalės parkas“ projektą su išliekamąja istorine ir kultūrine verte – 1918 m. Vasario 16-osios akto signatarų įamžinimas “ Žalgirio pergalės parke“. „Tai architekto Stanislovo Kalinkos suprojektuota alėja, kurioje bus pasodinta 20 lietuviškų ąžuolų – tiek buvo signatarų. Prie kiekvieno medelio atsiras lentelė lietuvių ir anglų kalbomis su signataro atvaizdu, vardu, pavarde, trumpa biografija bei jo veikla“, – pasakoja klubo pirmininkas Gintautas Tamulaitis.

  Alėjos pradžioje įrengtame stende bus prof. Liudo Mažylio rasto Vasario 16-osios akto kopija, signatarų bendra nuotrauka, įvardyti medelių sodintojai ir šio projekto rėmėjai.

  “ Labai prašome visuomenės, įvairių įstaigų, organizacijų, įmonių, verslininkų paramos. Kartu tikimės, kad mus finansiškai parems ir Vasario 16-osios klubas, vienijantis signatarų artimuosius, Kovo 11-osios akto signatarai. Beje, kviesime pasodinti ąžuoliuką vieną iš Kovo 11-osios akto signatarų – juk jie yra valstybingumo tesėjai. Tikimės, jie neliks abejingi tokiems Lietuvos valstybingumo istorijos simboliams, kaip mūsų inicijuotas ir baigiamas įgyvendinti projektas“, – sako G.Tamulaitis.

  Idėjos sumanytojai nuogąstauja dėl alėjos 120 m ilgio ir 2 m pločio ilgaamžio tako įrengimo, o tiksliau – dėl lėšų trūkumo jo įrengimui baigti. Klubas skolingas tako įrengėjams kelis tūkstančius eurų, nors ir patys klubo nariai aukojo kiek galėdami šiems darbams užbaigti. Tad klubo sąskaitoje pinigų nebėra, o šventinės ceremonijos data artėja. Kultūros tarybos skirtos sumos pakako tik informacinėms lentelėms apie signatarus, stendui įrengti ir šventinei ceremonijai organizuoti, o štai knygelei išleisti bei alėjos takui baigti lėšų pritrūko.

  Norintieji ir galintieji paremti Signatarų alėjos įrengimą prašomi pervesti paramą į klubo „Žalgirio pergalės parkas“ sąskaitą: LT46 7044 0600 0318 5332, į.k. 259949860, AB SEB bankas, banko kodas 70440.
  Tuo pačiu klubo „Žalgirio pergalės parkas“ visus kviečia į Signatarų alėjos atidarymo šventę 2018 m. rugsėjo 8-ąją (šeštadienį) 12.00 val. Kauno rajone (Babtų seniūnijoje, ties Cinkiškių sankryža).

  Parkas Kauno rajone (Babtų seniūnijoje, ties Cinkiškių sankryža) pradėtas kurti beveik prieš 30 metų. Parko teritorija užima 14 ha. Dešimtyje hektarų pasodinta apie 1 tūkst. medelių: raudonlapių ąžuolų, maumedžių, eglaičių, Lietuvos nepriklausomybės alėjoje žaliuoja lietuviški ąžuolai ir pušys, iš kalninių pušaičių suformuotas 0,5 km ilgio žodis „Žalgiris“, kuris matomas iš paukščio skrydžio. Kiekvienas pasodintas medis turi savo globėją ir metriką.

  1990 m., minint 580-ąsias Žalgirio mūšio metines, tautodailininkai išdrožė ir pastatė trylika stogastulpių.

  2001 m. parko centre įrengtas postamentas (jame įmūryta kapsulė su laišku ainiams), ant kurio turėtų iškilti stilizuoti Gediminaičių stulpai – centrinis parko akcentas.

  Daugiau informacijos apie projektą, klubo istoriją ir veiklą galite pasiteirauti:

  Klubo „Žalgirio pergalės parkas“ pirmininkas Gintautas Tamulaitis, tel.+370 620 66340;Klubo „Žalgirio pergalės parkas“ valdybos narys prof. Aleksandras Vitkus, tel.+370 686 33591.

  Virginijos Jokubkaitės vizualizacija

Skip to content