Šiemet priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planas buvo sudarytas atsižvelgus į valstybės ir savivaldybių ūkinės ir socialinės plėtros poreikius bei regionų plėtros tarybų siūlymus bei atliktas analizes. Padidintas priėmimas į gamybos ir perdirbimo mokymo programas (2017 m. priimta 995 mokiniai, šiemet planuojama 1965, t.y. 97 proc. daugiau nei pernai), 60 proc. daugiau nei pernai į socialinės gerovės programas (pernai priimta 472, šiemet numatytos 762 vietos). Daugiau vietų numatyta saugos paslaugų, miškininkystės, informacijos ir ryšio technologijų ir kitose srityse.
Planuojant priėmimą į profesines mokyklas, didelis dėmesys buvo skiriamas regionų poreikiams: didesni skaičiai numatomi tose srityse, kurias regionai išskyrė kaip prioritetines. Pavyzdžiui, Kauno apskrityje įsteigta nemažai naujų gamybos įmonių, dėl to Kauno ir kaimyninių rajonų profesinio mokymo įstaigos priims daugiau mokinių į inžinerijos, gamybos, verslo ir administravimo paslaugų specialybes, o mažiau – saugos paslaugų, menų programas.
Šiemet pirmą kartą stojantieji į profesines mokyklas gali pasinaudoti galimybėmis mokytis valstybės nefinansuojamoje vietoje, tai yra savo lėšomis. Tai gali būti aktualu norintiems patekti į itin populiarias programas, į kurias stojančiųjų kasmet susirenka daug daugiau, negu yra vietų, pavyzdžiui, į fotografo mokymo programą.
Kaip ir pernai, priėmimas vyksta centralizuotai per LAMA BPO sistemą. Valstybė finansuos beveik 20 tūkst. (pernai apie 19 tūkst.) pirmakursių profesinėse mokyklose. Kauno regiono trylika profesinių mokyklų priims apie 6000 pirmakursių.
Kauno regiono profesinės mokyklos: https://chamber.lt/LT/Pradzia/Paslaugos/Profesinis-mokymas/Kauno-regiono-pirminio-profesinio-mokymo-istaigos