• Naujienos
 • Vokietijos delegacijos vizitas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose

  Vokietijos delegacijos vizitas Kauno prekybos

  Rugsėjo 4 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi Böblingen apskrities prekybos ir pramonės rūmų bei valdžios atstovų delegacija. Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė R. Baidokaitė papasakojo svečiams apie Kauno miesto tarptautinius ryšius, investicinę aplinką, gerai išvystytą infrastruktūrą, svarbiausius pramonės sektorius.

  Böblingen apskrities prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentė Ch. Almert pristatė svarbiausius Böblingen apskrities pramonės sektorius, įmonių struktūrą, jų inovatyvumą. Böblingen apskritis eksportuoja 70 proc. pagaminamos produkcijos, įmonių inovatyvumo indeksas yra 67, bedarbystė – tik 3,3 proc.

  Vyko diskusija apie valdžios ir verslo organizacijų bendradarbiavimą. Böblingen apskrities viršininkas R. Bernhard pateikė keletą valdžios ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžių Kauno verslo tarybos atstovams. Tai bendrai priimti sprendimai, mažinantys automobilių kamščius Stuttgart regione, laikinas pabėgėlių apgyvendinimas didelius žemės plotus valdančiose įmonėse, bendri renginiai.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas B. Žemaitis džiaugėsi tuo, kad per paskutinius 3-5 metus Lietuvoje yra matomas valdžios ir verslo dialogas ir bendradarbiavimas. Prieš penkerius ir daugiau metų politikai „darė“ politiką, o verslininkai – verslą.

  Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas J. Guzavičius trumpai pristatė asociaciją ir pakvietė svečius pasikelti Žaliakalnio funikulieriumi.

  Böblingen apskrities viršininkas R. Bernhard pastebėjo, kad tiek Stuttgart, tiek Kauno regione yra sėkmingai plėtojamos informacinės technologijos, veikia mokslo ir technologijų parkai. Būtų prasminga ruošti bendrus projektus ir pradėti bendradarbiavimą šioje srityje.


Skip to content