• Naujienos
 • VMI informuoja: jau galima įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

  VMI informuoja: jau galima įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

  Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams, o tai patogiausia padaryti el. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI
  . Šiais metais verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti Kauno mieste įsigijo beveik 11 tūkst. gyventojų, o Kauno rajone – 3,4 tūkst.

  Pagrindiniai faktai:

  • Nuo gruodžio 12 d. jau galima įsigyti verslo liudijimus 2017 metams. Tai patogiausia padaryti Mano VMI sistemoje arba naudojantis programėle „e.VMI“.

  • Verslo liudijimų populiarumas auga. Praėjusiais metais visoje Lietuvoje verslo liudijimus įsigijo 101,5 tūkst. gyventojų, o š. m. gruodžio 8 d. duomenimis, – 106,6 tūkst.

  • Verslo liudijimų kainos siekia nuo 1 iki 1300 eurų metams. Mažiausią fiksuotą, t.y.1 euro pajamų mokestį 300 veiklos rūšių patvirtino 11 savivaldybių tarybų.

  • Populiariausias verslo liudijimas, leidžiantis prekiauti tik ne maisto produktais. Jį įsigijo beveik 13,8 tūkst. asmenų.

  2016 m. gruodžio 13 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams, o tai patogiausia padaryti el. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI
  . Šiais metais verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti Kauno mieste įsigijo beveik 11 tūkst. gyventojų, o Kauno rajone – 3,4 tūkst.

  „VMI pastebi, kad kasmet daugėja gyventojų, taupančių savo laiką ir įsigyjančių verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti el. būdu. Šiemet iš daugiau nei 133 tūkst. su verslo liudijimais susijusių operacijų – išdavimu, pratęsimu, nutraukimu, beveik 37 proc. buvo atlikta elektroniniu būdu ir tai yra 4 proc. daugiau nei pernai,“ – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė akcentuodama, kad verslo liudijimus įsigyti neišėjus iš namų taip pat galima ir naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „e.VMI“. Ją galima nemokamai parsisiųsti iš VMI svetainės, adresu https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles
  .

  Kauno mieste populiariausias verslo liudijimas, leidžiantis verstis kirpyklų, kosmetikos salonų ir soliariumų veikla, jį įsigijo beveik 1,7 tūkst. asmenų. Apie 1,2 tūkst. gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, vykdė specialiuosius statybos bei statybos baigimo apdailos ir valymo darbus. Su visais statistiniai duomenimis, susijusiais su verslo liudijimų įsigijimu, galima susipažinti viešai prieinamose VMI statistikos rinkmenose, kurias galima rasti VMI svetainėje, adresu https://www.vmi.lt/cms/mokesciu-moketojai-2016-m
  .

  Reikiamus dokumentus legaliai kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai įsigyjančios kirpėjos Jurgitos Stoškutės iš Kauno teigimu, paprasčiausias ir greičiausias būdas tai padaryti internetu. „Teikiant grožio paslaugas, darbo dienų grafikas priklausomai nuo klientų poreikio gali keistis, todėl dirbant su verslo liudijimu, yra galimybė kaskart individualiai pasirinkti darbo dienų skaičių konkrečiomis datomis, o pildant prašymą el. būdu tai užtrunka vos kelias minutes, be to, nereikia niekur važiuoti“, – nuomone dalinasi J. Stoškutė.

  Kauno miesto ir Kauno rajonų savivaldybės visoms veiklos rūšims, neribojant veiklos teritorijos, 2017 metams nustatė 684 fiksuotą pajamų mokestį. Įsigyjant verslo liudijimus veiklai konkrečios savivaldybės teritorijoje, nustatytas nuo 1 iki 520 eurų fiksuotas tarifas Kauno mieste ir nuo 1 iki 35 eurų Kauno rajone. Mažiausią fiksuotą, t.y.1 euro pajamų mokestį Kauno miesto savivaldybė nustatė 12 veiklos rūšių, tuo tarpu Kauno rajono savivaldybė net 39. Dažniausiai 1 euro metinį mokestį savivaldybės nustato nepopuliariausioms veikloms, pvz. batų valymui, gelbėtojų veiklai, dviračių nuomai, įrankių galandimui, dovanų pakavimui ir kt. Palyginamąją verslo liudijimų kainų lentelę Lietuvos savivaldybėse galima rasti VMI interneto svetainėje.

  VMI informuoja, kad savivaldybių sprendimus dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2017 metams galima rasti VMI interneto svetainėje
  (http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.4.10.1?rqtj#Scroll_0
  ), o pasinaudojus verslo liudijimų skaičiuokle
  (http://www.vmi.lt/cms/verslo-liudijimu-skaiciuokle12
  ) galima savarankiškai apskaičiuoti preliminarias mokėtinų mokesčių sumas. Verslo liudijimų skaičiuokle VMI tinklalapyje šiais metais jau pasinaudojo daugiau nei 100 tūkst. gyventojų.

  VMI primena, kad lapkričio mėn. pakeista gyventojų, beišverčiančių individualia veikla su verslo liudijimu apmokestinimo tvarka dabar tapo palankesnė smulkiajam verslininkui. Ankstesniais metais, verslo liudijimą įsigijęs žmogus ir iš juridinių asmenų (įmonių, bendrovių) per metus gavęs daugiau nei 4.5 tūkst. eurų pajamų (apmokestinamų kaip įregistruotos individualios veiklos su pažyma pajamos, kurioms taikomas 5 arba 15 proc. tarifas), pajamų mokestį mokėdavo nuo pirmojo euro. Pakeitus tvarką, pajamų mokestis privalo būti sumokėtas tik nuo tos pajamų dalies, kuri viršija 4.5 tūkst. sumą. Šis pakeitimas galios deklaruojant pajamas už 2016 ir vėlesnių metų mokestinius laikotarpius.

  Daugiau naudingos informacijos apie verslo liudijimų išdavimą, pratęsimą ir nutraukimą rasite Mokesčių inspekcijos tinklapyje www.vmi.lt
  arba paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 (+370 5 255 3190). Konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

Skip to content