• Naujienos
 • Vladui Lašui įteiktos KTU garbės daktaro regalijos

  Vladui Lašui įteiktos KTU garbės daktaro regalijos

  Balandžio 15 d. rūmų tarybos nariui, UAB „Skubios siuntos“ vadovui, tarptautinės Verslo taikos premijos laureatui, technikos mokslų daktarui Vladui Lašui įteiktos KTU garbės daktaro regalijos.

  KTU garbės daktaro laipsnis V. Lašui suteiktas už mokslo, technologijų, inovacijų ir verslumo sąveikos Lietuvoje ir universitete puoselėjimą asmeniniu indėliu ir tarptautiniais ryšiais. V. Lašo iniciatyva KTU buvo sukurtas ir į kosmosą pakilo pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“.

  „Kartais įvyksta tai, apie ką nedrįsai svajoti“, – pradėdamas padėkos kalbą sakė V. Lašas. Jis padėkojo visoms komandoms, kurios padėjo įvykdyti tai, kas neįmanoma, ir pabrėžė universitetų misijos – kurti Lietuvos ateitį – svarbą. „Savo laimėjimais turime padrąsinti jaunus žmones siekti dar daugiau“, – kalbėjo V. Lašas. Garbės daktaras padėkojo Universitetui, su kuriuo jį sieja gili profesinė ir asmeninė patirtis. Akademinės bendruomenės garbės narys patikino, jog idėjų, kurios padėtų garsinti ne tik KTU, bet ir Lietuvos vardą, jis turi dar daug.

  Tarptautinio verslo veteranui, antreprenerystės guru Alex‘ui Sozonoffui KTU garbės daktaro vardas suteiktas už verslumo kultūros stiprinimą universitete. A. Sozonoffas yra vienas iš jaunojo verslo ugdymo erdvės „Startup Space“ bei KTU Inovacijų ir verslo centro steigėjų, kuruojantis ryšius tarp Aalto (Suomija), Stanfordo (JAV) ir KTU.

  Kauno technologijos universiteto garbės galerijoje – 39 garbės daktarai. Pernai KTU garbės daktaro vardas buvo suteiktas V. Lašo bičiuliui, pasaulinio garso britų verslininkui, milijardieriui serui Richardui Čarliui Nikolui Bransonui. Jiedu drauge yra inicijavę projektą „The Carbon Room“, skirtą klimato kaitą stabdančių technologijų diegimui.

  KTU garbės daktarai yra Prezidentas Valdas Voldemaras Adamkus, filantropas, verslininkas ekonomikos mokslų daktaras Juozas Petras Kazickas, chemijos srities mokslininkas, buvęs Danijos technikos universiteto rektorius dr. Hansas Peteris Jensenas ir kiti garsūs žmonės.Skip to content