• Naujienos
 • Vladui Lašui įteiktas aukščiausias verslo apdovanojimas

  Vladui Lašui įteiktas aukščiausias verslo apdovanojimas

  Gegužės 7 d. Oslo rotušėje įvykusios iškilmingos ceremonijos metu vienas žinomiausių Kauno verslininkų, ir įvairių iniciatyvų kūrėjas Vladas Lašas buvo apdovanotas tarptautine Verslo taikos premija.

  Tai pirmasis lietuvis, pelnęs aukščiausią įvertinimą verslo pasaulyje.

  V. Lašui įteikta įspūdinga santarvę ir pasitikėjimą versle simbolizuojanti bronzos statulėlė.

  Apdovanojimą, kuris skiriamas už verslo sėkmę, neatsiejamą nuo socialinės atsakomybės ir socialinio solidarumo principų, šiemet pelnė šeši atstovai iš Egipto, Argentinos, JAV, Tanzanijos, Bangladešo ir Lietuvos. Konkursui, kurį organizavo Nobelio taikos komitetas ir Tarptautiniai prekybos rūmai, buvo pateikta 90 kandidatų iš 60 valstybių.

  Iškilmėse dalyvavo rinktinė publika: garsių kompanijų atstovai, ambasadoriai, politikai, ankstesniųjų metų laureatai.

  V. Lašą Osle sveikino rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis, Lietuvos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Andrius Numavičius, žmona Audronė ir keletas kolegų. V. Lašas sulaukė ir savo bičiulio Richardo Bransono sveikinimo.

  Technikos mokslų daktaras V. Lašas yra UPS Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Skubios siuntos“ vadovas, taip pat „Elintos“, vienos didžiausių pramonės automatizavimo paslaugų bei produktų tiekėjų Lietuvoje, ir „Elin vision“, „GRE Holding“ įmonių bendraturtis ir įkūrėjas. V. Lašas yra pasaulinių TED idėjų konferencijų rėmėjas ir šios konferencijos iniciatorius Lietuvoje.

  Su grupele kitų naujovėmis besidominčių verslininkų V. Lašas ir Richardas Bransonas įsteigė „The Carbon War Room“ – nevyriausybinę organizaciją, kuri ieško sprendimų ir skatina verslininkus įgyvendinti kovos su klimato kaita strategijas, kurios sumažintų anglies dvideginio išmetimą.

  Kaunietis yra Kosmoso mokslo ir technologijų instituto valdybos pirmininkas ir įvairių kosmoso projektų rėmėjas. Su kolegomis britais jis taip pat įsteigė pasaulinį jaunimo verslo interneto srityje „greitintuvą“ Springboard.com. Prieš keletą metų V. Lašas savo vadovaujamoje bendrovėje sėkmingai įdiegė sistemą „Paskirk sau atlyginimą pats“; šis verslo atvejis dabar aprašomas Europos universitetų vadovėliuose.

  Plačiajai visuomenei Lietuvoje, ko gero, labiausiai žinomas V.Lašo inicijuotas socialinis projektas „Pakviesk draugą į Lietuvą“.

  „Jaučiuosi kaip olimpinėse žaidynėse gavęs verslo aukso medalį. Kai kas laimi olimpiadoje, tai garbė ir sportininko atstovaujamai valstybei, o svarbiausia – paskata jaunimui siekti to paties. Man smagu, kad Lietuvos vardas paminėtas kaip šalies, kurioje yra komandų, pasiekiančių įdomių pasauliui tikslų, kad galime dalyvauti neįtikėtinuose projektuose ir laimėti. Esu dėkingas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams už tai, kad paskatino ir rekomendavo mane šiam itin garbingam apdovanojimui,“ – kalbėjo Verslo taikos premijos laureatas.

  RŽ inf.

Skip to content