• Vizitas Lenkijoje

  Vizitas Lenkijoje

  Birželio 8 – 9 dienomis savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kartu su Kauno Pramonės ir Prekybos Rūmų Prienų atstovybės vadove Lina Padvaiskiene viešėjo Lenkijoje, Parčevo mieste, su kuriuo 2010 metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Čia vyko vietos savivaldos suorganizuotas seminaras „Gmina, skleidžianti vystymąsi ir verslą. Parčevo, kaip investicijoms draugiškos vietos, įvaizdžio sukūrimas ir realizavimas“.

  Seminare – konferencijoje dalyvavo partnerystės miestų ir vietos verslo atstovai, svečiai iš Ukrainos, Slovėnijos. Išklausyti ekspertų pranešimai, analizuotos priemonės eksporto ir investicijų, bendradarbiavimo ryšių kūrimo srity ir verslo plėtroje, dalintasi įžvalgomis ir sklaida versle. Buvo sudarytos galimybės diskusijoms apie tai, kur ieškoti investuotojų, kaip juos sudominti ir pritraukti, į ką reikia atkreipti dėmesį kuriant miesto strategiją. Aptartos ir verslo plėtros finansavimo galimybės, remiantis ES lėšomis.

  Seminaro šeimininkas – Parčevo burmistras Pavelas Kendrackis – pakvietė svečius aplankyti jų mieste veikiančias didžiausias verslo įmones. Lankytasi kabelių fabrike „Elpar“, kur supažindinta su visais išvystytais technologiniais ir kompiuteriniais gamybos procesais, acto ir garstyčių gamykloje, stiklo fabrike. Šios firmos – laiko patikrintos, savo produkciją eksportuojančios į daugelį pasaulio šalių.

  Dalykinės kelionės metu buo užmegztos pažintys su Ukrainos ir Slovakijos verslininkais, surastos partnerių įmonės bei aptarti galimi bendradarbiavimo būdai.

  Ši dviejų dienų išvyka į Parčevą suteikė galimybę konstruktyviai pasikeisti patirtimi, žiniomis, požiūriais ir kontaktais.
Skip to content