• Naujienos
 • Viskas apie vartotojų teises

  Viskas apie vartotojų teises

  Įvairiapusiškai apie vartotojų teises – seminare – diskusijoje „Viskas apie vartotojų teises

  Antradienį, rugsėjo 17 d. 11 val. Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultete (Puodžių g. 11), 18 auditorijoje organizuojamas seminaras – diskusija „Viskas apie vartotojų teises„, kuriame praktiniais, ekonominiais ir gamtai palankiais aspektais bus nagrinėjamos ES vartotojų teises.

  Ką daryti, jei po skrydžio radote sugadintą savo bagažą? Kur kreiptis, jei pirkote prekę internetu ir paaiškėjo, kad ji nekokybiška? Kokio dydžio kompensacija Jums priklauso, jei atidėjo skrydį? Į ką atkreipti dėmesį užsisakant atostogų kelionės paketą? Į šiuos ir kitus vartotojams aktualius klausimus atsakys Europos vartotojų centro teisės specialistė Miglė Akulevičienė. Ji taip pat atkreips dėmesį į dažniausiai pasitaikančias vartotojų apgavystes.

  Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro direktorė Audronė Alijošiūtė skatins į vartojimą pažvelgti atsakingiau – iš aplinkosauginių pozicijų. Kaip teigia pranešėja, globali aplinka teikia ne tik galimybes dalintis, bet ir pajusti problemas ir jų pasekmes savo aplinkoje, o tapti „pokyčiu“ neigiamiems dalykams nėra paprasta – tam reikalingos žinios.

  Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto lektorė Irena Klimavičienė apžvelgs euro įvedimo Lietuvoje įtaką vartotojams: šalies pasirengimą euro įvedimui, pasekmes verslui ir vartotojams bei visuomenės informavimą reikšmę šiuo svarbiu klausimu.

  2013 metai yra paskelbti Europos piliečių metais. Per šiuos metus visoje Europoje vykstančiuose renginiuose skatinamas valdžios, pilietinės visuomenės ir verslo atstovų dialogas apie ES užtikrinamas teises ir Europos ateitį. Europos Sąjungoje, kurią sudaro 28 šalys, yra daugiau nei pusė milijardo potencialių vartotojų. Šalys kuria vis daugiau priemonių, siekiančiomis apsaugoti konkrečius vartotojų, kurie visuomenėje atlieka svarbų ekonominį ir politinį vaidmenį, interesus. ES lygmeniu stengiamasi suderinti šias nacionalines priemones, kad visoje bendrojoje rinkoje Europos piliečiams būtų užtikrinta tokio paties aukšto lygio apsauga.

  Šis seminaras – tai pirmasis renginys iš Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto ir Kauno Europe Direct informacijos centro bendrai organizuojamos informacinės kampanijos „Būti europiečiu: žinok daugiau apie savo teises“ renginių ciklo. Rugsėjo 25 d. planuojama 1 dienos informacinė akcija miesto viešajame transporte. Jos metu Kauno kolegijos studentai savanoriai dalins informaciją apie ES pilietybės garantuojamas teises: laisvai judėti, dirbti ES teritorijoje, teisę į sveikatos apsaugą ES, vartotojų teisių apsaugą ir kitas teises, atraktyviomis formomis bendraus su keleiviais šiomis temomis, visuose Kauno m. transporto priemonių LED ekranuose bus transliuojamas vaizdo klipas apie pagrindines ES piliečių teises bei informacija, kaip jas apginti. Kauno kolegijos indėlį projekte dalinai finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija.

Skip to content