• Naujienos
 • „Vikingų dienos“ Osle

  „Vikingų dienos“ Osle

  Kiekvienais metais organizuojamas renginys – Enterprise Europe Network „Vikingų dienos“ ir šiais metais sukvietė tinklo ekspertus iš 8 Šiaurės Europos šalių pasidalinti regionų verslo aktualijomis ir pabandyti surasti partnerių įmonėms. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiame renginyje dalyvauja jau trečius metus iš eilės, o užmegzti ryšiai ne tik surado verslo partnerių Kauno regiono įmonėms, bet ir rūmų darbuotojams padeda per tiesioginius kontaktus spręsti nariams kylančias problemas arba atsakant į rūpimus klausimus.

  „Vikingų dienos“ – tai 5 metus organizuojamas naujo formato renginys, skirtas išimtinai Enterprise Europe Network darbuotojams. Renginį organizuoja iš anksto paskirtas tinklo partneris, o jame dalyvauja Šiaurės šalių tinklo ekspertai iš Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šiais metais renginyje iš Kauno PPAR dalyvavo Enterprise Europe Network projekto vadovas Aivaras Knieža, kuris renginio metu pristatė Kauno regiono stipriąsias puses, o vėliau susitikimų metu su kolegomis bandė surasti įmones, atitinkančias kauniečių verslininkų interesus.

  Susitikimų metu identifikuotos verslo aktualijos, būdingos problemos. Dažnai minėtas medicinos sektorius, o dar labiau akcentuota rūpyba vyresnio amžiaus žmonėmis. Kadangi Skandinavijoje didžiuliai finansai yra skiriami senų žmonių priežiūrai, regiono įmonės ieško būdų, kaip palengvinti pačią rūpybą, optimizuoti žmonių darbą šioje srityje, pristatyti naujas informacines technologijas ir kt.

  Kinijos, kaip didžiojo pasaulio fabriko, mitas žlunga, todėl daugelis įmonių pradeda ieškoti subkontraktavimo partnerių arčiau namų, o tam Lietuva yra viena iš tinkamiausių. Dažniausiai ieškoma partnerių įvairių tipų siuvimo darbams, metalo gaminių gamybai, statybos konstrukcijų darbams, plastiko darbams ir t.t. Skandinavijos įmonės, ieškodamos partnerių, itin didelį dėmesį skiria kokybei (net ir kainos sąskaita), aplinkosaugos taisyklėms, pristatymo laikui.

  Kitais metais „Vikingų dienos“ bus rengiamos Kopenhagoje.

Skip to content