• Naujienos
 • Vietoje tvorų statykime tiltus

  Vietoje tvorų statykime tiltus

  „Mūsų vizija – nestatyti tvorų, o tiesti tiltus“, – taip savo veiklos esmę verslo pusryčiuose su rūmų nariais apibūdino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Šį principą jis akcentavo kaip pagrindinį tiek bendradarbiaujant su verslu, tiek su Kauno miesto ar kitomis kaimyninėmis savivaldybėmis.

  Rajono meras rūmų atstovams pristatė verslo plėtros galimybes ir ateities darbus. Savivaldybė savo strateginiame plane iki 2020 m. išskiria tris prioritetines kryptis ir tikslus – tai konkurencinga aplinka, aukšta gyvenimo kokybė, švari ir saugi aplinka. Investicinę aplinką rajone įtakojantys veiksniai – ekonominis, politinis ir socialinis stabilumas, kvalifikuota darbo jėga (auganti ir jauna bendruomenė), palankios verslo sąlygos ir mokestinė aplinka (mokesčių lengvatos kuriantiems arba investuojantiems), įvaizdžio kūrimas, institucinė aplinka, gyvenimo kokybė ir išplėtota infrastruktūra.

  Meras apsidžiaugė, kad rajonas praktiškai kasmet užima pirmąją vietą Lietuvos mažųjų savivaldybių reitinguose, šiemet sulaukė ir tarptautinio įvertinimo.

  V. Makūnas pakvietė verslą dirbti kartu viešosios ir privačios partnerystės principu. Viena iš galimybių – beveik 4 ha teritorija prie Raudondvario, kur numatoma sukurti šeimų laisvalaikio centrą. Kultūra, švietimas, sveikata, turizmas – tai irgi verslui atviros sritys.

  Diskusijoje su Kauno rajono meru verslininkai teiravosi apie konkrečius infrastruktūros objektus, atkreipė dėmesį į spūstis Domeikavos kelyje ir Ramučiuose, Aleksandro Stulginskio ir kitų švietimo įstaigų perspektyvas.

  Kaip vienas iš sėkmingos partnerystės pavyzdžių verslo pusryčiuose paminėtos bendros pastangos įrengti viaduką ar aplinkkelį ties Kumpių kaimu, kuriame šiuo metu įsikūrę apie 60 įmonių. Rūmai buvo šios problemos sprendimo iniciatoriai. Tikimasi, kad 2019 m. prasidės statybos darbai.

  Susitikimo dalyviai diskutavo ir apie regiono pozicionavimą, rengiamą vadinamąją „Baltąją knygą“, kurioje Kaunui numatoma gana siaura ir ne itin aktuali žemės ūkio specializacija. Kad ši kryptis nėra reikšminga nei rajonui, nei miestui, pripažino tiek verslo, tiek valdžios atstovai.

  V. Makūno nuomone, svarstant žiedinių savivaldybių klausimą, negalima daryti skubotų ir formalių sprendimų. Svarbiausias kriterijus turėtų būti – kaip dėl to pasikeis žmonių gyvenimo kokybė, ar ji pagerės.

  Verslo pusryčiai spalio 25 d. vyko tradicinėje vietoje – viešbučio „Best Baltic Kaunas“ Bibliotekos salėje.Skip to content