• Naujienos
 • Verslumo pamoka Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje

  Verslumo pamoka Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Kauno rajono savivaldybe ir Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centru, toliau organizuoja verslumo pamokas rajono mokyklose.

  Pirmąjį pavasario pirmadienį, kovo 2 d., verslumo pamoka vyko Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje. Gausiai susirinkusiems 10 klasės mokiniams pamoką vedė Kauno rajono verslininkai, ilgamečiai Kauno PPA rūmų nariai – įmonės UAB „Dinaka“ ir kitų šiai grupei priklausančių įmonių vadovas ir savininkas bei Raudondvario dvaro oranžerijos atgaivintojas Vytas Čičelis ir mokyklos kaimynystėje įsikūrusios UAB „Garlita“ įkūrėjas ir vadovas, dažnas šios mokyklos svečias Juozas Martikaitis.

  Įmonių vadovai pristatė savo įmones, papasakojo, nuo ko pradėjo, kaip kūrė ir plėtojo verslą, pasidalino sėkmėmis ir nesėkmėmis. Juozas Martikaitis iš pradžių buvo įkūręs ir kepyklą, ir trikotažo gamyklą. Galiausiai pasirinko trikotažo kryptį ir lėtai, palaipsniui judėjo į priekį. Vytas Čičelis pirmiausiai įkūrė krovinių pervežimo verslą, į kurį investavo dideles lėšas, tačiau dėl 1998 m. Rusijos krizės susidūrė su sunkumais šiame versle ir pradėjo ieškoti naujų krypčių. Šiandien didžiausią veiklos dalį sudaro restoranai.

  Nors Lietuvos rinka nedidelė ir visko jau prisotinta, tačiau verslininkai ragino nebijoti svajoti ir kurti verslą. Pasak jų, finansavimo galimybės šiais laikais yra plačios, taip pat gausu įrankių, padedančių jaunimui kurti ir plėtoti verslą. Šie įrankiai ypač sudomino mokinius: ar tai tik konsultacijos, ar ir finansinė parama, kaip tai veikia ir pan. Į šiuos ir daugelį kitų klausimų verslininkai nuoširdžiai atsakinėjo mokiniams.

  Juozas Martikaitis ragino mokinius išnaudoti dar mokykloje jiems suteiktas galimybes mokytis įvairių užsienio kalbų – ne tik anglų, bet ir vokiečių, ispanų, prancūzų, rusų. Šios įgytos žinios bus naudingos tiek nusprendus kurti savo verslą, tiek dirbant samdomą darbą.

  Moksleiviai buvo kviečiami dirbti ir kurti Lietuvoje. Anot V. Čičelio, kad Lietuvoje nėra darbo – tai mitas, o iš tiesų nėra norinčių dirbti. Galima išvykti į užsienį pasisemti žinių ir patirties, tačiau labai svarbu grįžti į gimtą šalį ir pritaikyti jas. Svarbiausia turėti norą ir tikslą kurti tokią Lietuvą, kurioje būtų gera gyventi visiems.Skip to content