• Naujienos
 • Verslui nepalankių įstatymų nebus

  Verslui nepalankių įstatymų nebus

  „Jei verslui įstatymai bus nenaudingi, tokių įstatymų nebus. Esame ant ekonominio pakilimo bangos ir neturim daryti nieko, kas griautų tokią perspektyvą. Mūsų tikslas – nekurti blogų sąlygų verslo plėtrai“, – susitikime su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais, įmonių vadovais kalbėjo Seimo valdančiosios koalicijos lyderis, LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

  Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius rūmų atstovams pristatė Vyriausybės parengtas Inovacijų programos gaires.

  Ministro teigimu, inovacijų pinigai iki šiol buvo mažiau prieinami įmonėms, labiau orientuoti į aukštąjį mokslą, kuriame anaiptol ne visada yra tų inovacijų. „Akademinė mokslininkų karjera turi būti susieta ne su publikuotų straipsnių kiekiu, o priklausyti nuo sukurtų inovatyvių produktų“, – kalbėjo ministras.

  V. Sinkevičius informavo apie naują Ūkio ministerijos kvietimą teikti paraiškas pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. Pramonės įmonės galės pasinaudoti 40,5 mln. eurų finansavimu technologiniam auditui atlikti ir gamybos įrangai su integruotomis skaitmeninimo technologijomis diegti (išsamiau apie kvietimą – www. chamber.lt naujienose).

  „Suprantu, kad verslui neverta rašyti 150 puslapių paraiškos dėl 20 tūkstančių eurų. Norim pasiekti, kad agentūros taptų ne paraiškų atmetimo, o konsultacijų agentūromis. Inovacijų politikai vykdyti ir prižiūrėti valstybėje tikrai nereikia 4 ar 5 organizacijų“, – sakė V. Sinkevičius.

  Atsakydamas į rūmų prezidento Benjamino Žemaičio klausimą dėl skirtingo požiūrio į užsienio ir vietos kapitalo investicijas, ministras pabrėžė, kad tikrai nėra taip, jog vieni būtų „mylimi“ labiau. „Ministerijos interesas yra padėti įmonėms kurti kuo aukštesnę pridėtinę vertę ir darbuotojų stygių amortizuoti per reinvestuojamo pelno lengvatas“, – sakė V. Sinkevičius.

  Atsakydamas į Kauno kolegijos direktoriaus Mindaugo Misiūno klausimą dėl Ūkio ministerijos įtakos vykdant švietimo reformą, labiau atsižvelgiant į regionų darbo rinkos poreikius, V. Sinkevičius pritarė, kad, pavyzdžiui, Utena neturi rengti 1000 viešbučių admnistratorių ir kelis suvirintojus. Anot ministro, mokyklos daugeliu atvejų buvo virtusios verslu ir jų tikslas buvo „paimti“ moksleivį, nesvarbu, ar yra poreikis rinkoje – dabar vyksta gana drastiškas tokios praktikos „gesinimas“.

  „Svarstant klausimus, ypač tarp skirtingų ministerijų, mums svarbu girdėti verslo poziciją ir argumentus. Mano stiprybė ir jėga esate jūs. Ministerija atstovauja skaidriam, sąžiningam verslui“, – pabrėžė ministras.

  „Politinė priešprieša, politikų korupcijos ir kitos bylos politinio stabilumo valstybėje neišjudins. Mes suprantame, kad pradėjus vykdyti reformas, kurių niekas nedarė dešimtis metų, sulauksim didžiulio politinio pasipriešinimo, netgi tam tikro sabotažo biurokratiniu lygmeniu Bet esame ramūs, tvirti, nes nesame pažeidžiami, neturime jokių interesų“, – susitikime su rūmų nariais kalbėjo R. Karbauskis. Pasak LVŽS lyderio, parlamento tikslas išsiaiškinti, kaip buvo valdoma 2009 m. krizė, nėra tikslas kažką nubausti – siekiama išmokti praeities pamokas.

  Beveik dvi valandas trukusioje diskusijoje su R. Karbauskiu buvo aptartos ir kitos politinės aktualijos – nuo „MG Baltic“ bylos ir Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną iki emigrantų grąžinimo programos.

Skip to content