• Verslui – ilgesnis laikotarpis prisitaikyti prie naujosios atliekų apskaitos sistemos

  Verslui - ilgesnis laikotarpis prisitaikyti prie naujosios atliekų apskaitos sistemos

  Šalies verslo subjektams suteiktas ilgesnis laikotarpis prisitaikyti prie Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), įdiegtos šių metų pradžioje. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas dar trims mėnesiams – iki spalio 1 d. – pratęsė
  šį laikotarpį, kad gamintojai ir importuotojai turėtų daugiau laiko integruoti savo naudojamas verslo valdymo informacines sistemas su GPAIS.

  Verslo subjektai apskaitos duomenis gali vesti tiesiai į GPAIS nuo pat jos įdiegimo pradžios. Kadangi dalies įmonių duomenų apimtys yra labai didelės, Aplinkos ministerija gegužės pradžioje gamintojams ir importuotojams sudarė galimybes automatizuoti duomenų teikimą į GPAIS – jų verslo valdymo sistemas susieti su šia sistema. Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė, birželio pabaigoje tokias integracines sąsajas buvo susikūrę daugiau kaip 30 verslo subjektų.

  Pereinamuoju laikotarpiu gamintojai ir importuotojai, turintys verslo valdymo sistemas, kurias planuoja susieti su GPAIS, apskaitos duomenis galės pildyti šiose sistemose. Nuo spalio 1 d., pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, apskaitos duomenys naudojantis integruotomis sistemomis turės būti automatiškai sukelti į GPAIS.

  Atliekų tvarkytojai ir darytojai pereinamuoju laikotarpiu gali pasirinkti – arba duomenis vesti tiesiai į GPAIS, arba juos pateikti savo verslo valdymo sistemose, arba pildyti popierinį ar elektroninį apskaitos žurnalą. Suminius duomenis pereinamuoju laikotarpiu jie turi kas mėnesį suvesti į GPAIS.

  Kilus klausimų, susijusių su GPAIS, siūloma naudotis GPAIS interneto svetainės Pagalbos skiltyje
  paskelbtomis GPAIS naudotojų instrukcijomis. Be to, galima konsultuotis tel. +370 616 11104 ir elektroniniu paštu gpais@algoritmusistemos.lt
  . Aplinkos ministerijos užsakymu šios konsultacijos teikiamos nemokamai.

Skip to content