• Naujienos
 • Verslo vadovų klube – apie „Tesla“ ir Hyperloop

  Verslo vadovų klube – apie „Tesla“ ir Hyperloop

  Rūmų Verslo vadovų klube svečiavosi verslininkas, visuomenininkas, originalių verslo bei mokslo idėjų autorius Vladas Lašas. Susitikimo tema buvo skirta JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko statybos ir Hyperloop technologijos įgyvendinimo Lietuvoje galimybėms apžvelgti.

  Vladas Lašas yra iškėlęs idėją statyti „Tesla Motors Gigafactory“ (milžinišką baterijų gamyklą) Lietuvoje. Norėdamas ją išvystyti, suvienyti verslo bei valdžios institucijų jėgas, šių metų pradžioje surengė „Hackathon“ tipo renginį, kurio metu vyko idėjos aptarimas, apsikeitimas technine informacija, kūrybinių komandų pasiūlymų nagrinėjimas ir geriausios idėjos, kaip pristatyti Lietuvą TESLA, rinkimai, kuriuos laimėjo komanda „Turbo“. Panelinė diskusija tarp Seimo, Vyriausybės, mokslo inovacijų, verslo ir žiniasklaidos atstovų buvo orientuota į klausimą – ko reikia, kad Lietuva atsidurtų TESLA radare, galėtų pritraukti milijardines su inovacijomis susijusias investicijas.

  Susivienijusi Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjų bendruomenė per dvi paras virtualiame pasaulyje atkūrė Kruonio LEZ aplinką ir joje pastatė Nevadoje egzistuojančio „Teslos“ gigafabriko repliką. Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjų bendruomenė jungia apie 100 tūkst. narių. Šiuo projektu jaunieji lietuviai išreiškė savo pilietinę poziciją ir pritarimą Lietuvos valdžiai, kuri siekia pritraukti „Tesla Motors“ gigafabriko statybas į Lietuvą.

  Renginio metu klubo nariai turėjo galimybę išgirsti apie Hyperloop technologiją. Inovatyvaus greitojo transporto kūrėja „Hyperloop One“ kuria vakuuminiu vamzdžiu ant magnetinės pagalvės daugiau nei 1000 km/val. greičiu judančią kapsulę, kurioje galėtų būti gabenami keleiviai ir kroviniai. Technologijos idėją 2012 m. pristatė žymus JAV verslininkas ir vizionierius Elon’as Musk’as. 2014 m. buvo įkurta bendrovė, kuri šiuo metu turi apie 260 darbuotojų ir yra pritraukusi daugiau nei 160 mln. USD rizikos kapitalo investicijų.

Skip to content