• Verslo vadovai – apie darbuotojų atranką

  Verslo vadovai – apie darbuotojų atranką

  Kauno PPA rūmų Verslo vadovų klubas rugsėjo 12 d. paminėjo Verslo vadovų klubo vienerių metų sukaktį. Tai gausiausias ir populiariausias rūmuose veikiantis klubas, vienijantis 45 narius.

  Klubo pirmojo rudens susitikimo tema – personalo atranka ir motyvacija. Lektorė prof. dr. Rosita Lekavičienė pateikė populiariausius ir efektyviausius personalo atrankos metodus. Kokius galima pateikti klausimus vykdant interviu į skirtingas pozicijas, kaip užduoti vienintelį klausimą, atsakymas į kurį suteiktų pakankamai informacijos apie pretendentą?

  Testavimas, interviu tipai ir „silpnos“ vietos, papildomi ir „sunkūs“ klausimai – dėl visų šių metodų vadovams pateikta praktinių patarimų, kurie padėtų atsirinkti tinkamus darbuotojus.

  Norint turėti gerą darbuotoją, reikia jį užsiauginti. Vienas geresnių būdų – priimti studentą praktikai.

  Skirtingos nuomonės išsakytos dėl „galvų medžioklės“, kolegų ir verslo partnerių rekomendacijų. Klubo nariai dalijosi patirtimi dėl specialistų paieškos samdant personalo atrankos įmones, aptarė darbo biržos paslaugas personalo atrankos srityje. Dalis vadovų jomis nusivylę, tačiau buvo tokių, kurie sėkmingai pasinaudojo darbo biržos muge.

  Pažymėti universitetai, kuriuose, vadovų nuomone, geriausiai rengiami specialistai – KTU, ISM, A. Stulginskio universitetas. Naudinga pasinaudoti į dėstytojų rekomendacijomis, atsižvelgti į studentų pažymius.

  Atrenkant darbuotojus reikia paisyti vertybių tarp įmonės ir darbuotojo dermės.Skip to content