• Naujienos
 • Verslo taryboje – miesto raidos aktualijos

  Lapkričio 4 d. įvykusiame Verslo tarybos posėdyje buvo svarstomos su miesto plėtra susijusios aktualijos.

  Kauno m. savivaldybės tarybos ir Verslo tarybos narys prof. Jonas Audėjaitis pristatė ambicingą projektą senajame Ąžuolyne sukurti daugiafunkcį sporto ir laisvalaikio centrą „Ąžuolynas“ (S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Sporto halė, naujas lengvosios atletikos maniežas, sporto šlovės muziejus, Dainų slėnis.)

  Planuojama iki vasaros parengti techninį projektą, o rudenį jau turėti statybos leidimą. Apie 40 mln. eurų vertinamas objektas, tikimasi, bus finansuojamas iš Valstybės investicijų programos, ES ir miesto biudžeto lėšų.

  Stadiono cokoliniame aukšte numatoma apie 10 tūkstančių kvadratinių metrų patalpų, kuriose būtų teikiamos su stadiono veikla susijusios ir kitos papildomos paslaugos, įdomios ir reikalingos ir tuomet, kai nevyksta sporto varžybos.

  Prof. J. Audėjaitis įsitikinęs, kad pavyks sėkmingai išspręsti automobilių parkavimo problemą ir suvaldyti žmonių srautus, nes teritorija iš visų pusių apjuosta gerų kelių. Iš Tunelio gatvės planuojama įrengti trečią Kaune funikulierių, kuriuo žmonės galėtų patogiai pakilti. Iš viso numatoma 1200 automobilių parkavimo vietų (prie Tunelio gatvės, Zoologijos sodo, aikštėje prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo ir kt.).

  Sporto halė liktų sporto reikmėms. Neatmetama idėja Kaune statyti kongresų ir koncertų rūmus.

  Kitais metais nekilnojamojo turto mokesčio tarifai Kaune 2016 m. nesikeis. Kadangi palyginti su 2011 m. vidutiniškai 20 proc. mažėja turto mokestinė vertė, verslas mokės mažiau mokesčių.

  Išlieka 1 proc. bendrasis tarifas, 0,7 proc. tarifas taikomas Naujamiestyje ir Senamiestyje esančiam NT, kuris naudojamas knygų, suvenyrų, antikvarinių daiktų prekybai, maitinimo ir gėrimų tiekimo bei meno galerijų veikloms, taip pat viešbučiams ir smulkiojo verslo subjektams. Maksimalus 3 proc. NT mokesčio tarifas paliekamas apleistiems, netvarkomiems statiniams.

  „Kol kas tokių pastatų Kaune yra 70-80. Seniūnijoms duotas nurodymas apeiti kiekvieną gatvę ir inventorizuoti kiekvieną netvarkomą statinį. Paskui visas sąrašas bus nuosekliai tikrinamas, ar objektyviai tai atlikta, ar nebūta kokių „prašymų“. Manau, sąrašas gerokai pailgės. Kitaip miesto neperdažysim“, – pabrėžė meras V. Matijošaitis.

  Kol kas nebus tvirtinamas kioskų, paviljonų ir prekybai pritaikytų automobilių ir priekabų išdėstymo Kauno mieste specialusis planas. Dar likę daug prieštaravimų, todėl politikams jis dar nebus teikiamas.

  Kaip informavo Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius, nesiejant su šiuo specialiuoju planu, yra numatyta apie 12 vietų, kuriose galėtų būti statomi laikini statiniai – paviljonai iki 80 kvadratinių metrų, panašūs kaip rūmų nario Vyto Čičelio įrengta „Viva Kaunas“ kavinė Milikonių kalno apžvalgos aikštelėje. Estetiški, jaukūs, nedideli paviljonai gali atsirasti prie Aleksoto apžvalgos aikštelės, prie 9-ojo forto, parkuose.

Skip to content