• Naujienos
 • Verslo taryboje – apie sąlygas investuotojams

  Pasak Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento Benjamino Žemaičio, niekam nereikalingos brangiai kainuojančios studijos, kurios nugula giliai valdininkų stalčiuose. „Miesto vizija turi būti įvardyta vienu dviem įkvepiančiais, tiksliais ir konkrečiais sakiniais“, – Verslo tarybos posėdyje gruodžio 2 d. kalbėjo B. Žemaitis, klausdamas, kuo Kaunas skiriasi nuo kitų miestų, kokia jo tapatybė, kaip formuoti įvaizdį?

  „Kaunas turi sukurti patrauklias sąlygas ateiti verslui ir palankiai priimti visus be išimties investuotojus. Verslas nelauks metų metais, kol jam bus parengtas detalusis planas. Aš jo laukiau aštuonerius metus, ir jei nebūčiau kaunietis, seniai būčiau iš čia pasitraukęs. Verslui reikia greičio. Absurdas, kai fabriką gali pastatyti greičiau nei gauti statybos leidimus“, – kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

  Verslo taryboje meras pasakė dvi esmines žinias: Kaunas per metus turi baigti žemės reformą ir mieste yra vietos pramonei. V. Matijošaitis kalbėjo apie Palemono intermodalinio terminalo svarbą ir europinės vėžės „atitempimą“ iki terminalo, apie gamybai skirtų sklypų formavimą šiame rajone.

  Kauno PPA rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis atkreipė dėmesį, kad KTU sukurta gyvenimo kokybės indekso skaičiavimo metodika rodo, kokiomis kryptimis reikia keisti aplinką, kad gyvenimo kokybė mieste gerėtų, o tai neįmanoma be palankių sąlygų investicijoms.

  „Kaunui reikia laiminčios strategijos, ir jūs, kaip meisto generolas, turite ją paskelbti“, – siūlė Kauno miesto tarybos ir Verslo tarybos narė Ona Balžekienė.

  „Mano siekis – pirmiausia padaryti Kauną patrauklų investicijoms“, – pabrėžė V. Matijošaitis.

Skip to content