• Naujienos
 • Verslo taryba kreipsis į valstybės institucijas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai gavo vieno nario skundą, kuris, kaip paaiškėjo, tapo mažu akmenuku, padedančiu versti didelį energetikų godumo vežimą.

  Nuo sausio 1 d. antrosios (leistinoji naudoti galia yra 30 kW ir mažiau) ir trečios (leistinoji naudoti galia yra didesnė nei 30 kW) elektros energijos grupės vartotojai už elektros energijos persiuntimo paslaugą moka brangiau. Elektros tarifo sudėtinę dalį papildė patikimumo kategorijos dedamoji kaina, priklausanti nuo objektui suteiktos patikimumo kategorijos ir įtampos dydžio elektros tinklų nuosavybės riboje.

  „Šis elektros energijos kainos padidėjimas palietė beveik visas įmones, o tai artimiausiu metu neigiamai paveiks tiek verslą, tiek ir vartotojus. Neišvengiamai kils produktų ir paslaugų kainos“, – teigė Verslo tarybos pirmininkas Benjaminas Žemaitis.

  „Tai buvo padaryta tyliai, slapta, vienašališkai, nesitariant nei su verslu, nei su kitais socialiniais partneriais“, – pabrėžė rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis.

  Įmonėms, kurioms yra priskirta pirma patikimumo kategorija, kuomet elektros energija turi būti tiekiama be pertrūkio, dedamoji dalis žemojoje įtampoje sieks 3,64 Lt/kW/mėn., vidutinėje įtampoje – 1,89 Lt/kW/mėn. (be PVM). Antrosios patikimumo kategorijos įmonėms dedamoji dalis žemojoje įtampoje – 1,82 Lt/kW/mėn., vidutinėje įtampoje – 0,94 Lt/kW/mėn. (be PVM).

  „Kaune pirmajai kategorijai priskiriama 18 įmonių, antrajai – 1406. Elektros energija visoms šioms įmonėms kainuos brangiau. Pavyzdžiui, bendrovė „Kauno vandenys“ patirs 250 tūkst. Lt, „Kauno energija“ – 246 tūkst.Lt, „Autrolis“ – 68 tūkst. Lt didesnes sąnaudas per metus. Be abejo, tai turės neigiamos įtakos galutiniam vartotojui“, – teigė Kauno miesto Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

  Dėl naujojo tarifo nukentės visos mokyklos, darželiai ir kitos biudžetinės įstaigos, kurių biudžetuose tam nebuvo numatyta papildomų išlaidų. Pramonės įmonės jau skaičiuoja, kiek joms atsieis pusiau slapta įvestas mokestis. Pavyzdžiui, vien bendrovei „Mechel Nemunas“ tai kainuos 39 tūkst. Lt, AB „Kauno Baltija“ – 25 tūkst. Lt, AB „Atrama“ – 17 tūkst. Lt ir t.t.

  „Tai tas pats, jei būtų didinama autobusų ir troleibusų bilietų kaina dėl to, kad jie važiuoja patikimai, laikosi grafiko ir yra techniškai tvarkingi“. „Tai mokestis, kaip pateisinti nekokybę“, – piktinosi Verslo tarybos posėdžio dalyviai.

  Verslo tarybos posėdžio metu buvo nutarta inicijuoti viešą Kauno verslo atstovų, juos vienijančių organizacijų bei asociacijų kreipimąsi į aukščiausias šalies institucijas.

Skip to content