• Naujienos
 • Verslo taryba kreipsis į Susisiekimo ministeriją

  Kauno m. Verslo taryba nutarė kreiptis į Susisiekimo ministeriją ir Automobilių kelių direkciją dėl magistralinių kelių Kauno mieste ir pietrytinio aplinkkelio rekonstrukcijos.

  Šiuo metu pradėtas Raudondvario plento duobių remontas, tačiau tai tik dalinis problemos sprendimas. Prieš 30 metų tiestoje gatvėje, atlitkų tyrimų duomenimis, asfaltbetonio sluoksnis kai kur sudaro vos 8-10 cm vietoje 20-22 cm; skaldos sluoksnis – 5-8 cm vietoje 25 cm ir t.t. Tad, pasak savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, „sumuštinis labai kūdas“.

  AB „Pakaita“ generalinis direktorius Algimantas Svilainis kritikavo remonto darbus šioje gatvėje vykdančius UAB „Kauno švara“ darbuotojus. „Buvo žadama suremontuoti plentą per tris savaites. Jau dvi iš jų praėjo, o išgremžtos tik vienos kelio juostos duobės“, – sakė kasdien Raudondvario plentu važinėjantis įmonės vadovas. „Galbūt „Kauno švaros“ debiutui remontuoti gatves parinkome per sudėtingą ruožą, tačiau įmonė stengiasi“, – lėtai dirbančią savivaldybės įmonę teisino A. Pakalniškis.

  Pritraukus ES struktūrinių fondų paramą, Raudondvario plento rekonstrukcija gali prasidėti 2015 m. Preliminariai ji kainuos apie 80 mln. Lt.

  Verslo tarybos nariai pripažino, kad ginčai dėl vienos ar kitos gatvės, kuri iš jų labiau „nusipelnė“ remonto, iš esmės problemos nesprendžia. Todėl numatoma kituose posėdžiuose problemas aptarti su Susisiekimo ministerijos ir Automobilių kelių direkcijos vadovais.

  Kauno m. meras A. Kupčinskas kaip sektiną verslo ir savivaldybės pavyzdį paminėjo faktą, jog AB „YIT Kausta“ savo lėšomis parengė Brastos gatvės krantinės sutvarkymo techninį projektą ir jį „dovanoja“ miestui. „Ar kiti verslininkai irgi negalėtų parodyti tokios iniciatyvos?“, – teiravosi meras.

  UAB „Liuks“ generalinio direktoriaus Zigmo Dargevičiaus siūlymu, Senamiesčio verslininkai tarsis dėl šios miesto dalies gatvių remonto viešosios ir privačios partnerystės principu (verslininkai parengtų techninius projektus, Savivaldybė įsipareigotų atlikti darbus, teiktų projektus 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpiu).

  Verslo taryba taip pat išklausė Savivaldybės Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos direktoriaus Virginijaus Mažeikos pranešimą apie ikimokyklinio ugdymo įstaigų Kauno mieste aktualijas. Energetikos skyriaus vedėjas Algidras Vaitiekūnas pristatė gyvenamųjų namų renovacijos perspektyvas.

Skip to content