• Naujienos
 • Verslo taryba aptarė nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifus Kaune

  Verslo taryba aptarė nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifus Kaune

  Kauno miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje planuoja patvirtinti 2017 m. nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifus Kaune. Sprendimo projektuose numatoma, kad tarifai mieste nesikeis.

  Nustatomas pagrindinis NT mokesčio tarifas – 1 proc. turto mokestinės vertės. Lengvatinį 0,7 proc. tarifą planuojama nustatyti Naujamiestyje ir Senamiestyje esančiam turtui – knygynams, suvenyrų ir antikvarinių daiktų parduotuvėms, viešojo maitinimo įstaigoms, komercinėms meno galerijoms. Lengvatinis NT mokesčio tarifas bus taikomas ir viešbučiams, nepriklausomai nuo jų vietos, taip pat smulkiojo verslo subjektams – verslininkams ir labai mažoms įmonėms, atitinkantiems LR smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo reikalavimus.

  Apleistam, neprižiūrimam, nenaudojamam nekilnojamam turtui bus taikomas maksimalus 3 proc. mokesčio tarifas.

  Kaip Verslo tarybos nariams aiškino savivaldybės Finansų ir ekonomikos skyriaus vedėjas Algimantas Laucius, pagal masinio vertinimo verčių palyginimus 2011 ir 2016 m. mokestinė vertė sumažėjo vidutiniškai 24 proc. Verslo atstovai atkreipė dėmesį, kad Registrų centrui skaičiuojant vertes kitu – atkuriamosios vertės kaštų metodu, vertės vidutiniškai išaugo 5-6 proc., o kai kurioms įmonėms – net iki 20 kartų.

  Žemės mokesčio tarifai Kaune nesikeis ir priklausys nuo pagrindinės naudojimo paskirties ir naudojimo būdo. Gyvenamųjų teritorijų mokestinė vertė vidutiniškai didėja 21 proc., komercinės paskirties – 15 proc., pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijų – 17 proc.

  2017 m. naujai įsteigų arba buveinę į Kauno miesto teritoriją perkėlusių juridinių asmenų komercinės paskirties ir pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijoms siūloma nustatyti 0,01 proc. tarifą.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis teiravosi, ar Savivaldybė neketina NT mokesčio tarifo lengvatomis skatinti miesto pramonę? Atsakyta neigiamai.

  Į klausimą, kaip pasikeitė nenaudojamų, apleistų ir neprižiūrimų statinių sąrašas mieste nuo 2015 m. rudens, kai seniūnijos buvo įpareigotos inventorizuoti apleistus pastatus, miesto meras Visvaldas Matijošaitis informavo, kad tokių objektų buvo suskaičiuota 217 (pernai rudenį buvo apie 70). Jau vien patekimas į sąrašą paskatino kai kuriuos savininkus tvarkytis ir apie 50 objektų iš „juodojo“ sąrašo buvo išbraukta. Miesto Taryba netrukus patvirtins aprašą, kuo remiantis turtas gali būti pripažintas apleistu, neprižiūrimu ir nenaudojamu. Prieš traukiant objektus į tokį sąrašą savininkai bus iš anksto įspėjami.

  Verslo taryboje miesto politkams ir pramonininkams buvo pristatytas Kauno PPA rūmų projektas įamžinti verslo istoriją Parodų kalne, sukuriant Lietuvos verslo alėją ir Verslo skverą. Projektas itin reikšmingas artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

  NTM tarifai 2017.pdf
  Žemės tarifai 2017.pdf

Skip to content