• Verslo sektorius raginamas paremti Kauno planus dėl Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ projekto

  Verslo sektorius raginamas paremti Kauno planus dėl Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ projekto

  Siekdama paskatinti visuomenės, o ypač jaunimo susidomėjimą mokslu, Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja modernaus mokslo ir technologijų populiarinimo centro Lietuvoje steigimą. Dėl teisės statyti šį centrą varžosi du Lietuvos miestai – Kaunas ir Vilnius. Kaunas mokslo ir technologijų populiarinimo centrą siūlo kurti Nemuno saloje.

  „Pasaulinė praktika rodo, jog tokie centrai įkuriami ne šalių sostinėse ir tai yra logiška. Mes manome, kad Kaunas tokiam centrui yra kur kas tinkamesnis nei Vilnius. Visų pirma, Kaunas yra akademinis miestas. Antra, jis yra geografinis šalies centras – 100 km spinduliu gyvena daugiau nei 2 mln. žmonių. Ir trečia, Kaune koncentruojasi inovacijas kuriantis verslas“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Planuojama, kad tokį objektą Kaune per metus aplankytų 300 tūkst. žmonių, iš kurių 70 procentų sudarytų miesto svečiai. Mokslo centras užimtų 9 tūkst. kv. m. plotą.

  Verslininkai, norintys pareikšti savo ketinimus apie paramą šiam projektui (tai gali būti įmonių steigiamos laboratorijos, ekspozicijos ir pan., arba intencija tapti centro mecenatu) gali kreiptis į Kauno miesto savivaldybę, Investicijų ir strateginio planavimo skyrių.

  Kur bus statomas centras, bus sprendžiama 2016 m. sausį. Tad verslo visuomenės pareikštas palaikymas gali būti reikšmingas veiksnys, nulemiant galutinį sprendimą.

  Išsamiau apie projektą
  (PDF, 4,8MB)

  Mokslo ir inovacijų sala.pdf

Skip to content