• Naujienos
 • “VERSLO PUSRYČIUOSE” – APIE ARTĖJANČIAS “HANZA 2011 KAUNAS” DIENAS

  Rugsėjo 7 d. viešbutyje „Reval Hotel Neris“ įvyko pirmieji rudens „verslo pusryčiai“. Antrus metus vykstančiuose tradiciniuose Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos atstovų susitikimuose su Kauno savivaldybės vadovais aptariamos miesto plėtros ir verslo aktualijos, naujos idėjos ir iniciatyvos, keičiamasi nuomonėmis dėl rengiamų strateginių sprendimų.

  Susitikimo pradžioje Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas verslo bendruomenės atstovams pristatė naująją Kauno vicemerę Loretą Kekienę ir pareigas pradėjusį eiti administracijos direktoriaus pavaduotoją Algirdą Virbicką. „Tikimės konstruktyvaus bendradarbiavimo, kad galėtume sklandžiai tęsti ir Žalgirio arenos statybą, ir rengti naujus strateginius miesto plėtros projektus, ir kitąmet pradėti esminę Laisvės alėjos rekonstrukciją“, – sakė miesto meras.

  Pagrindinė pirmojo susitikimo po vasaros atostogų tema – kitąmet Kaune vyksiančios „Hanza 2011 Kaunas“ dienos. Tarptautinėje XXXI Hanza šventėje laukiama svečių iš 15 valstybių, 175 Europos miestų – iš viso apie 7000 dalyvių. Delegacijos, dažniausiai vadovaujamos miestų merų, atveža spalvingas kultūrines programas, kurioms pristatyti Kaune bus įrengta bent dešimt atvirų scenų. Rotušės aikštėje numatyta apie 80 specialių vietų būsimiems svečių paviljonams. Šventė šurmuliuos visame Senamiestyje nuo Birštono gatvės iki Santakos.

  Pasak vicemero Rimanto Mikaičio, iki kitų metų gegužės 19-22 dienomis vykstančios šventės numatoma sutvarkyti visą piliavietės teritoriją,. Yra įsteigta viešoji įstaiga „Hanza Kaunas 2011“, veikia speciali svetainė, kurioje nuolat pateikiama aktualiausia informacija. Sudaryta ne tik Savivaldybės, bet ir vyriausybinė darbo grupė. Šventės globėja žada būti JE prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  „Tai didžiulė garbė ir iššūkis Kaunui, nes panašios šventės mieste greičiausiai nebus artimiausius 50 metų“, – sakė R.Mikaitis. Miestų, kuriuose ateityje vyks tarptautinė Hanzos šventė, sąrašas jau sudarytas 25 metams.

  Be gausios kultūrinės programos, yra planuojama surengti ekonomikos forumą „Inovacijų miestas“. Šį verslo renginį koordinuoja Ūkio ministerija. „Verslo bendruomenė jau šiandien rodo iniciatyvą aktyviai dalyvauti Hanzos dienose. Juk XXIII-XVI amžiuje Europos miestus sujungė būtent verslas, prekyba“, – pabrėžė Kauno PPAR generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis.

  Didžiulis tarptautinis renginys vėl iškelia svečių apgyvendinimo problemą. Įkurdinti vien oficialiąsias delegacijas jau nebus paprasta, o kur rasti pakankamai nakvynės vietų atvykstantiems turistams? „Ko gero, teks ieškoti prieglobsčio ir Birštone, ir kaimo turizmo sodybose. Vokietijos kelionių agentūros jau dabar domisi galimybe atvežti nemenkas turistų grupes“, – kalbėjo vicemeras R.Mikaitis.

  Susitikime taip pat aptarta iniciatyva atgaivinti Kauno ąžuolyną pagal XX amžiaus trečiame dešimtmetyje parengtą projektą, kai medžiai buvo sodinami Tautos medžio forma. Išreikšta tam tikro nerimo dėl mažėjančio studentų skaičiaus Kaune, pasigendama studentiškojo jaunimo festivalių, atvirų švenčių mieste. Nuogąstauta, kad prasidėjusi Laisvės alėjos rekonstrukcija neizoliuotų ištisų kvartalų. „Rekonstrukcija bus vykdoma šaškių principu, kad alėja nebūtų aklinai uždaryta“, – paaiškino meras A.Kupčinskas.

  Rūmų vadovai – prezidentas prof. Mečislovas Rondomanskas ir generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis pateikė idėją kartą per ketvirtį rengti išplėstinius „verslo pusryčius“, nes to pageidauja nemaža verslo bendruomenės dalis. Konkrečias temas pasiūlytų verslininkai. „Mes pritartume tokiam siūlymui, nes manome, kad solidus ir konstruktyvus bendravimas turi vykti tik per asocijuotas verslo struktūras“, – savo poziciją išdėstė meras A.Kupčinskas. Tikimasi, kad pirmieji išplėstiniai „verslo pusryčiai“ įvyks jau spalio mėnesį.

Skip to content