• Naujienos
 • Verslo pusryčiai su SEB banko ekonomistu Tadu Povilausku

  Balandžio 10 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (KPPAR) vyko tradiciniai ir visuomet didelio Kauno rūmų verslo bendruomenės narių iš įvairių verslo sričių dėmesio sulaukiantys verslo pusryčiai. Šįsyk Kauno rūmų organizuojamame susitikime viešėjo SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas, visus susirinkusiuosius sveikino ir diskusiją moderavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė Vaida Butkuvienė.

  Renginio svečias SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas savo pranešime „2024 metai įsibėgėjo – ar yra prielaidų keisti ekonomikos ir palūkanų normų prognozes?” pristatė naujausias SEB banko ekonomines prognozes pasauliui ir Lietuvai, aptarė kokios tendencijos dominuoja atskiruose verslo sektoriuose ir kokių pokyčių galima laukti artimiausiu metu.

  Verslininkams buvo išsamiau pristatyti ir naujausi darbo rinkos rodikliai, aptarti centrinių bankų galimi veiksmai, nuo kurių sprendimų priklauso daugelio palūkanoms jautrių sektorių rezultatai šiais ir ateinančiais metais. Svarbiausios naujienos iš žaliavų rinkų.

  Ypatingai visiems verslininkams buvo aktualu sužinoti, kokius metus ekonomikai prognozuoja ekonomistai? Tad buvo pasidalinta ir verslininkus dominančiomis prognozėmis – anot specialistų, 2024 metai – kuklaus augimo metai. Prognozuojamas BVP augimas – apie 1,5 proc. Pagal Europos šalis – nuosmukis Skandinavijos šalyse, kas daro poveikį ir Estijai, kuri turi daug ekonominių ryšių su jomis. Bendroji metinė infliacija euro zonoje šiemet turėtų nusileisti iki 2 proc. Iš žaliavų daugiausiai nerimo kelia didėjančios naftos kainos. Pagal sektorius probleminiai yra žemės ūkis, statybų, transporto ir maitinimo sektoriai, pastarasis  labiausiai nukentėjo per pandemiją.

  Remiantis duomenimis, bankrotų nėra daug – per 1-ą ketvirtį iškelta 300 bankrotų bylų, tačiau darbo rinkos situacija dar kelia nerimą. Nedarbas gana aukštas, o darbuotojų stygius išlieka. Iš ES pinigų bus daug, bet ar sugebėsime juos panaudoti? Tai būtų RRF lėšos ir  ES struktūrinė parama; Palūkanų normų mažinimo lūkesčiai. Kaip teigia SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas: „Palūkanų normos jau pusmetį stabilios, laukiame mažėjimo, bet optimizmo kol kas mažai“.

  SEB banko ekonomisto Tado Povilausko pranešimą „2024 metai įsibėgėjo – ar yra prielaidų keisti ekonomikos ir palūkanų normų prognozes?” rasite čia: SEB_macro_20240410_Kaunas

Skip to content