• Naujienos
 • Verslo pusryčiai su KTU rektoriumi prof. Eugenijumi Valatka

  Atvirumas dialogui, sinergija, pozityvumas. Šios trys vertybės dažniausiai buvo minimos verslo pusryčiuose su Kauno technologijos universiteto rektoriumi prof. dr. Eugenijumi Valatka.

  Naujasis universiteto rektorius, kalbėdamas  apie akademinės bendruomenės ir verslo, universitetų ir kitų lygių švietimo įstaigų, pačių universitetų tarpusavio bendradarbiavimą, pabrėžė, kad tik atviras dialogas ir sinergija bus naudinga visiems.

  „Manau, kad universitetas turi stiprinti tai, ką kūrėme dešimtmečiais ir kas įrašyta mūsų pavadinime. Mūsų jėga – technologiniai mokslai.  Žinoma, šiuolaikinis inžinierius turi būti išprusęs, nuo užsienio kalbų iki filosofijos. Bet ar mums dėl to verta kurti naujas struktūras, ar geriau eiti į bendrystę su tose srityse stipriais kitais universitetais?“, – svarstė rektorius.

  Kviesdamas atviram dialogui, rektorius pasiūlė atsisakyti kaltinimų retorikos: „Verslas gali kaltinti universitetus dėl blogai parengiamų specialistų. Universitetai gali kaltinti vidurines mokyklas, kad jos prastai parengia ir orientuoja moksleivius. Mokyklos – kaltinti tėvus. Bet tai niekur nevedantis kelias.“

   „Apskritai visuomenėje labai pasigendu pozityvios retorikos. Tai neigiamai veikia mūsų pačių savivoką ir nuotaikas“, – pabrėžė rektorius.  Tam pritarė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų ascociacijos prezidentas Benjaminas Žemaitis, pridūręs,  kad visuomenė tarsi užsikrėtusi negatyvizmo virusu. Jis taip pat ragino akcentuoti, kad Lietuvoje stipri ne tik aukštųjų technologijų, bet ir tradicinė pramonė, kurią stiprina ir keičia 4-oji pramoninė revoliucija.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius būriui verslo pusryčiuose dalyvavusių įmonių vadovų papasakojo apie nuoseklų rūmų ir KTU bendradarbiavimą. Verslininkai ir rektorius diskutavo dėl  universiteto lyderystės kuriant technologijas, studentų praktikos organizavimo, akademinio jaunimo ir darbdavių bendravimo planuojant karjerą ir kt.

  Rektorius užsiminė apie Prancūzijos prezidento E. Makrono iniciatyvą  sukurti Europos universitetų tinklą, kad Europa turėtų turėti bent 20 vadinamųjų „Europos universitetų“, kurie išlaikytų savo autonomiją, bet būtų konkurencingesni tarptautiniu mastu. KTU dalyvauja šioje iniciatyvoje..

  Prof. E. Valatka pabrėžė universiteto reikšmę  ne tik mokslo, švietimo, verslo srityse, bet ir socialinę atsakomybę prieš visuomenę. „Esame miesto ir regiono sudedamoji dalis, todėl turime eiti dialogo keliu. Pavyzdžiui, mums rūpi, kam atiteks dabar parduodami universiteto pastatai Kauno centre.  Akademinio miestelio kūrimo idėja Studentų gatvėje turi būti derinama su miestu – koks bus santykis dėl susisiekimo, gatvių plėtros ir pan.“, – verslo pusryčiuose sakė rektorius.

Skip to content