• Naujienos
 • Verslo pusryčiai su Kauno rajono savivaldybės vadovais

  Verslo pusryčiai su Kauno rajono savivaldybės vadovais

  „Susirinkome ne reikšti pretenzijas, bet klausyti ir būti išklausyti. Ne visada žinome apie savivaldybės veiklą, ne visada savivaldybė žino apie mūsų problemas“, – pirmuose verslo pusryčiuose su Kauno rajono savivaldybės vadovais kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys, UAB „Dinaka“ direktorius Vytas Čičelis.

  „Norime verslą matyti kaip partnerį“, – pabrėžė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pirmajame tokio pobūdžio renginyje, kurį inicijavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Verslo pusryčiai kaip bendradarbiavimo forma įtvirtinta šių metų pavasarį pasirašytoje rūmų ir rajono savivaldybės sutartyje.

  V. Makūnas apibūdino rajono verslo aplinką kaip palankią ir skatinančią socialiai atsakingą verslą, pabrėždamas viešosios ir privačios partnerystės būtinybę. Meras apgailestavo dėl Susisiekimo, Ūkio, Aplinkos ministerijų nesugebėjimo koordinuoti savo veiksmus, o siauras žinybinis požiūris ir nesusikalbėjimas savivaldybei neretai suriša rankas. Mero nuomone, būtina stiprinti regioninę politiką ir daugiau galių suteikti regionų plėtros taryboms.

  Rajono verslininkai pateikė konkrečių faktų, kaip du dešimtmečius niekaip nepabaigiama žemės reforma juos paverčia įkaitais. Tiek rajone, tiek mieste kyla vis aštresnių konfliktų tarp verslo ir grąžintinos žemės savininkų. Verslininkai turi 40 ar 99 metams sudarytą valstybinės žemės nuomos sutartis, o savininkams toje žemėje, po įmonių pastatais, formuojami sklypai. „Kada bus baigta verslui mėtyti tokias bombikes po kojomis“, – teiravosi rajono verslininkai.

  Savivaldybės atstovai apgailestavo, kad jie nieko negalintys pakeisti: žemės grąžinimas yra ne jų valioje, laisvos žemės trūksta. Galbūt būtų geriau užbaigti žemės reformą patikėti savivaldybėms?

  Atkirsti nuo įvažiavimo į automagistralę, su žlugdančia problema susidūrė bemaž visos Kumpių kaimo verslo teritorijoje veikiančios įmonės. „Mūsų klientai, partneriai, tiekėjai, darbuotojai skundžiasi, kad reikia važiuoti 8 kilometrus į priekį, kad apsisuktum grįžti į Kauną. Mėginom atkelti apsisukimą arčiau – priešingai, nutolino dar labiau. Taip menkinamas mūsų konkurencingumas“, – piktinosi Vytautas Garbenis, UAB „Autokurtas“ generalinis direktorius. „Prieš šešerius metus apie tai kalbėjome, per tą laiką buvo daug pažadų, bet klausimo niekas nesprendžia“, – pridūrė Vytas Čičelis.

  Dar viena verslui labai aktuali problema – kai rekonstruojant ar remontuojant gatves ūkio subjektai atkertami nuo privažiavimo ir priėjimo. „Mano maža parduotuvė Raudondvaryje dėl to neteko pusės milijono litų“, – sakė UAB „Talismanas tau“ vadovas Artūras Mackevičius.

  „Jei Vokietijoje uždaroma remontuojama gatvė, tai derinama su vietos rūmais, ieškoma abipusiai palankaus sprendimo“, – aiškino rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis.

  „Rūmai yra arčiausiai vietos valdžios ir verslo iš visų asocijuotų verslo struktūrų. Dialogas su valdžia yra viena iš pagrindinių rūmų misijų nuo Napoleono laikų“, – pirmuose verslo pusryčiuose akcentavo Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

Skip to content