• Verslo popietėje – apie apyvartinio kapitalo svarbą

    Ar įmanoma važiuoti nors ir geriausiu dviračiu, jeigu jo padangose trūksta oro? Tokiu klausimu Kauno PPA rūmuose vykusią verslo informacinę popietę apie apyvartinio kapitalo svarbą pradėjo Danske banko lėšų valdymo specialistas Algirdas Bogdevičius.

    Pasak konsultanto, dažnas įmonės vadovas daugiausiai dėmesio skiria pelnui, pardavimams, o apyvartiniam kapitalui – tik tuomet, kai susiduria su problemomis.

    Kas duoda geriausių rezultatų išlaisvinant įmonės lėšas? Kada gautinų sumų apyvartumui optimizuoti geriau taikyti kainos nuolaidą, o kada – ilgesnį atidėjimą? Analogiškas klausimas dėl mokėtinų sumų – kada derėtis dėl didesnės nuolaidos, o kada – dėl ilgesnio atidėjimo laikotarpio? Ar sutartyse numatyta mokėjimo „kelionės“ trukmė? Kodėl reikia išskirti svarbiausius ir rizikingiausius klientus? Atsakymus į šiuos klausimus ir konkrečius patarimus išgirdo verslo informacinėje popietėje dalyvavę įmonių atstovai. A.Bogdevičius ne tik apžvelgė apyvartinių lėšų ciklą, bet ir sklaidė dažniausiai pasitaikančius mitus.

    Danske banko interneto svetainėje yra patalpinta apyvartinio kapitalo valdymo skaičiuoklė. Užpildžius keletą duomenų, galima ne tik įvertinti savo apyvartinio kapitalo situaciją, bet ir palyginti ją panašios veiklos įmonių kontekste.

    Ši verslo informacinė popietė – viena iš Danske banko vykdomo edukacinio konsultacinio projekto dalių. Tokį projektą bankas vykdo vienintelis Lietuvoje.

Skip to content