• Naujienos
 •  Verslo pasaulį moterys daro geresnį

   Verslo pasaulį moterys daro geresnį

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose susirinkusios verslo moterys pripažino, kad svarbiausios problemos, su kuriomis jos susiduria kurdamos savo verslą, yra lyčių diskriminacija ir stereotipai, karjeros ir šeimos suderinamumas, skirtingas vyrų ir moterų požiūris į verslą, informacijos trūkumas, kontaktų stoka, asmeninė rizika.

  Susitikime dalyvavusios įmonių vadovės, bankų darbuotojos, šeimos verslo atstovės dalijosi sava patirtimi, ne viena atviravo patyrusi skaudžių išbandymų versle, kuriuos įveikti pavieniui buvo labai sunku. Todėl yra daug paskatų vienytis ir drauge siekti stipresnio moterų verslininkių balso ir įtakos verslo savivaldoje, suburti tinklo branduolius regionuose, įsitraukti į projektinę veiklą, užmegzti regioninius, nacionalinius ir tarptautinius kontaktus. „Dalyvavimas tinkle yra mainai, savitarpio pagalba, kai pats negali nieko gauti neduodamas kitam“, – sakė tinklo veikloje jau aktyviai dalyvaujančios narės.

  Nuo 2008 m. Lietuvoje veikiantis Verslo moterų tinklas dvejus metus vykdė tarptautinį projektą „Moterų verslumo skatinimas Europos Sąjungoje“. Ar moterys pasiryžusios kurti naujas iniciatyvas, dalytis gerąja patirtimi, toliau ieškoti jas vienijančių idėjų ir nebijoti iššūkių?

  „Esu įsitikinusi, kad tinklas gyvuos ir stiprės“, – entuziazmo nestokoja prie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos veikiančio Verslo moterų tinklo iniciatorė ir vadovė Asta Šileikienė. – Aš labai tikiu, kad viskas, ką mes darome, sėja gėrį tarp mūsų, o tas gėris keičia mus supantį pasaulį ir kartu mus pačias… Keičia tyliai, be triukšmo ir ne taip matomai, kaip norėtųsi. Mums pačioms yra be galo svarbu atsakyti sau į klausimą: dėl ko aš ten einu, dėl ko aš noriu keisti pasaulį? Ar dėl to, kad man to reikia savirealizacijai, tik dėl to, kad gaučiau naudos, ar dėl to, kad tai mūsų vidinis kvietimas dalytis gerąja patirtimi? Jeigu antrasis motyvas, tai eikime kartu tuo keliu, ir tikrai visos kartu įveiksime mūsų kelyje iškilusius sunkumus. Moterys daro pasaulį geresnį.“

  Buvo svarstoma, kad Verslo moterų tinklo Kauno „branduolys“ gali veikti po Rūmų „skėčiu“. Platūs Rūmų narių ir partnerių informacijos šaltiniai ir projektų tinklai yra gera praktinė aplinka, kurioje verslo moterys efektyviausiu būdu gali spręsti joms aktualius uždavinius. Neformali, klubinė veiklos forma jau yra pasiteisinusi. Belieka didinti aktyvių moterų „kritinę masę“, kad judėjimas įgautų pastovų, nuoseklų ir planingą pobūdį. Rūmai gali užtikrinti būtiniausią reikalingą tinklo veiklai: patalpas susitikimams, komunikaciją, sekretoriavimo paslaugas, informacijos sklaidą, informatikos paslaugas administruojant interneto svetainę, viešuosius ryšius, reikalingą lobistinę pagalbą santykiuose su valdžios institucijomis, projektinių idėjų apibendrinimą, finansavimo programų paiešką ir paraiškų rengimą.

  Verslo moterys nutarė rinktis kiekvieno mėnesio ketvirtą trečiadienį 16 val. Kauno PPA rūmuose. Laukiamos visos iniciatyvios, drąsios, aktyvios moterys.

  Artimiausiu metu numatomas Verslo moterų tinklo „branduolio“ susitikimas Šiauliuose, vėliau – Panevėžyje.


Skip to content