• Naujienos
 • Verslo kliūčių žemėlapis

  Verslo kliūčių žemėlapis

  Net 37 proc. šalies verslininkų susiduria su darbuotojų trūkumu, o kas trečias darbdavys ieškodamas naujų darbuotojų nusivilia jų kvalifikacija. Tai atskleidė „Citadele“ banko inicijuotas tyrimas „Verslo kliūčių žemėlapis“, taip pat parodęs, jog tinkamų darbuotojų stygius didžiausią rūpestį kelia Tauragės, Šiaulių bei Alytaus regionų verslininkams.

  2017 metais bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos įmonių apklausos duomenimis, 37 proc. verslininkų darbuotojų trūkumą įvardijo tarp svarbiausių verslo problemų. Dėl šios problemos kenčia net 56 proc. gamyba užsiimančių įmonių ir 24 proc. prekybininkų.

  „Pernai skirtinguose šalies regionuose pradėti planai vystyti gamyklas, apie planuojamą plėtrą į Lietuvą paskelbė keli didžiuliai užsienio koncernai. Kol kas esame verslui pakankamai patogi šalis, nes atskiruose regionuose turime gerai išvystytą infrastruktūrą, tinkamai įrengtas industrines zonas bei palyginti nebrangią darbo jėgą, tačiau jei toliau taip stigs kvalifikuotų darbuotojų, rizikuojame netekti patrauklumo investuotojų akyse“, – sakė „Citadele“ banko Smulkiųjų ir vidutinių verslo klientų departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

  Apklausos duomenimis, dėl darbuotojų trūkumo skundžiasi du trečdaliai Tauragės darbdavių, po 46 proc. Alytaus ir Šiaulių įmonių vadovų.

  To paties tyrimo metu paaiškėjo, kad 29,3 proc. Lietuvos darbdavių netenkina potencialių darbuotojų išsilavinimas bei kompetencija.

  Banko „Citadele“ iniciatyva 2017 metais atliktas verslo nuotaikų tyrimas parodė, kad ne visuose šalies regionuose verslininkai susiduria su potencialių darbuotojų išsilavinimo problema. Mažiausiai ji aktuali Vilniaus apskrityje – tik 14 proc. darbdavių yra nepatenkinti pretenduojančių į darbo vietą išsilavinimu. Tuo tarpu Tauragės apskrityje dėl šios problemos kenčia 57 proc., Šiaulių apskrityje – 46 proc., Klaipėdos apskrityje – 41 proc., Alytaus apskrityje – 31 proc. įmonių vadovų.

Skip to content