• Naujienos
 • Verslo ir politikos debatai: sutarta depolitizuoti savivaldybės įmonių valdymą ir rengti naują miesto strategiją

  Verslo ir politikos debatai: sutarta depolitizuoti savivaldybės įmonių valdymą ir rengti naują miesto strategiją

  Lapkričio 19 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje įvyko tretieji verslo atstovų ir politikų debatai „Kadencijos pusiaukelė: rezultatai, kompetencija, požiūriai“. Jie buvo tiesiogiai transliuojami internetu per rūmų svetainę www.chamber.lt
  ir www.kaunas.lt.

  Pasak Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento Benjamino Žemaičio, Eurobarometro tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai labai retai viešuosius reikalus aptaria su rinktos valdžios atstovais ar viešuose debatuose.

  2013 m. atliktoje Eurobarometro apklausoje tik 13 proc. Lietuvos gyventojų teigė per pastaruosius dvejus metus išsakę savo požiūrį viešaisiais klausimais išrinktiems atstovams savivaldos lygiu. Viešuosiuose debatuose vietos lygiu teigė dalyvavę tik 8 proc. respondentų. Tai vieni mažiausių demokratinio dalyvavimo rodiklių ES.

  Šiuo metu rinkimai nevyksta, tačiau verslo bendruomenei visuomet svarbūs valdžios veiksmai, duoto žodžio ir įsipareigojimų vykdymas. Frakcijoms buvo parengti „kontroliniai“ klausimai iš savivaldos rinkimuose 2011 m. dalyvavusių partijų programų.

  Debatuose dalyvavo septynios Kauno miesto tarybos frakcijos: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Socialdemokratų partijos, „Vieningo Kauno“, „Dirbame Kaunui“, Darbo partijos, Liberalų sąjūdžio, partijos „Tvarka ir teisingumas“.

  Partijos „Jaunoji Lietuva“nariai nedalyvavo nė vienuose debatuose su verslo atstovais. Šįkart nebuvo ir Liberalų ir centro sąjungos frakcijos, kuri, politologo prof. Algio Krupavičiaus žodžiais, nyksta iš politinio lauko.

  Visų debatų metu auditorija turėjo galimybę parodyti savo poziciją: vertindama politikų pasisakymus, galėjo iškelti žalią (reiškia pritarimą) arba raudoną (reiškia nepritarimą) kortelę. Reakcija buvo akivaizdi: kartais salė ryškiai „raudonavo“, kartais – vieningai „žaliavo“.

  Politikams buvo skirtos trijų spalvų kortelės. Jas politikai naudojo savo pozicijai išreikšti, pritardami arba nepritardami tam tikram teiginiui. Pavyzdžiui, ar frakcijos mano, kad Kauno miestas turi aiškią raidos strategiją, ar savivaldybės taryba priima teisingus sprendimus, ar miestas kuria verslui palankią aplinką ir patrauklaus miesto įvaizdį, ar visos frakcijos kartu dirba Kauno labui.

  Debatuose visos frakcijos patvirtino, kad būtina depolitizuoti savivaldybės įmonių valdymą, ir tai padaryti iki kitų metų gegužės. Šią Verslo tarybos iniciatyvą kai kurios frakcijos iki šiol blokavo. Taip pat tiek verslo, tiek politikos atstovai sutarė, kad būtina kartu jau pradėti rengti naują Kauno miesto raidos strategiją, nes dabartinė baigia galioti 2015 m.

  Plačiau apie debatus skaitykite gruodžio mėnesio „Rūmų žiniose“.

Skip to content