• Naujienos
 • Verslo diena su pasaulio diplomatais

  Verslo diena su pasaulio diplomatais

  Marijampolėje spalio 21 d. vyko ekonomikos srityje dirbančių Lietuvos diplomatų, komercijos atašė, valstybės institucijų vadovų susitikimas su Marijampolės regiono verslininkais bei vietos savivaldos atstovais. Renginyje dalyvavo daugiau nei pusė šimto ekonomikos atstovų, dirbančių 37 pasaulio šalyse.

  Verslo kontaktų mugę Marijampolėje organizavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas.

  Vilniuje spalio 18 d. prasidėjęs metinis ekonomikos srityje įvairiose pasaulio šalyse reziduojančių diplomatų bei komercijos ataše susitikimų ciklas truko 4 dienas. Tokie susitikimai tradiciškai rengiami nuo 2000-ųjų metų. Šį kartą Lietuvos diplomatai lankėsi Marijampolėje ir Šiauliuose.

  Susitikimas su didžiausių Marijampolės regiono įmonių vadovais, verslininkais bei vietos savivaldos atstovais vyko Marijampolės „Mercure“ viešbutyje. Čia buvo surengta diskusija žemės ūkio produkcijos gamybos bei realizavimo klausimais bei forumas „Verslas ir diplomatija“, kuriame buvo nemažai diskutuojama apie tai, ką galėtų Lietuvos diplomatai užsienio šalyse nuveikti mūsų šalies verslo plėtros labui ir į ką turėtų atkreipti dėmesį mūsų krašto verslininkai, norėdami realizuoti savo produkciją svetur.

  Svečiai apsilankė keturiose Marijampolės įmonėse – UAB „Marijampolės pieno konservai“, UAB „Arvi kalakutai“, UAB „Mantinga“ ir UAB „Marijampolės cukrus“. Vėliau vyko verslo kontaktų mugė su Marijampolės regiono verslininkais bei iškilmingas verslo apdovanojimų įteikimas regiono įmonėms.

  Šiemet nutarta pagerbti ir paskatinti jaunus, neseniai savo verslą pradėjusius žmones. Iš kiekvienos Marijampolės regiono savivaldybės buvo pasiūlyta apdovanoti po vieną verslo įmonę. Iš Kalvarijos savivaldybės – UAB „Medgita“, kurios vadovas ir įkūrėjas Tomas Gibas (25 m.). Įmonė įregistruota 2013 m., veiklos sritis – medžio apdirbimas. Iš Kazlų Rūdos savivaldybės – UAB „Itsuma“, kurios vadovas ir įkūrėjas – Domantas Ozerenskis (22 m.). Įmonė įkurta šiais metais, jos profilis – internetinė prekyba akiniais. Iš Vilkaviškio rajono savivaldybės – UAB „Ginerda Logistics“, įsteigta 2011 m. trijų jaunų žmonių: brolių Igno ir Lino Kabacevičių bei Kęstučio Ščiglinsko. Direktorius – Ignas Kabacevičius (27 m.). Įmonės veiklos profilis – logistikos ir transporto paslaugos. Iš Šakių rajono savivaldybės– UAB „Graphic Node“, įkūrėja ir direktorė Živilė Unguvaitytė. Nuo 2011 m. veikianti įmonė – trečioji Lietuvoje, kurianti ir internetu užsienio rinkose (JAV, Australijos, Didžiosios Britanijos) parduodanti dizaino produktus „Apple“ firmos kompiuteriams. Iš Marijampolės savivaldybės – UAB „Capulus“, vadovė Neringa Dapkevičienė. Šios įmonės kavinukę „Coffe Hill“ miesto centre jau spėjo pamėgti marijampoliečiai už jos savitą stilių ir naujai diegiamas kavos gėrimo tradicijas.

  Apdovanojimus, kuriuos įsteigė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas, jauniesiems verslininkams įteikė filialo tarybos pirmininkas, UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus. Juos pasveikino savivaldybių vadovai.

  Ceremonijoje dalyvavo ir įvairiose pasaulio šalyse dirbantys Lietuvos diplomatai, komercijos atašė, Marijampolės regiono stambiųjų verslo įmonių vadovai.

Skip to content