• Naujienos
 • Verslo bendruomenė susitiko su LVŽS kandidatais Seimo rinkimuose

  Verslo bendruomenė susitiko su LVŽS kandidatais Seimo rinkimuose

  Liepos 12 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos ir bendruomenės nariai susitiko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatais Seimo rinkimuose Kauno vienmandatėse apygardose. Diskusijoje dalyvavo LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, prof. Aurelijus Veryga, doc. Mindaugas Puidokas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viešųjų ryšių vadovė Audronė Jankuvienė, kuri kandidatuos Centro-Žaliakalnio apygardoje ir bus įrašyta daugiamandačiame LVŽS sąraše.

  R. Karbauskis susitikimo metu sakė: „Seimas – tai ta vieta, kur sprendžiama Lietuvos ateitis, todėl jame turi dirbti profesionalai, tai taikoma ir Vyriausybei: 13 iš 14 mūsų galimų ministrų nėra jokios partijos nariai, jie savo srities profesionalai. Šiuo metu ministerijose daug neprofesionalumo. Kviesime visus dirbti kartu, be opozicijos, nes turime per daug problemų, kad ginčytumės, kaltintume, trukdytume vieni kitiems. Rugsėjo 9 d. pristatysime Vyriausybės programą, tada „šešėliniai“ ministrai turės galimybę bendrauti su konkrečių sričių specialistais ir konsultuotis dėl veiksmų plano, kad suformavus Vyriausybę būtų galima pradėti dirbti iš karto.“

  Daugiau nei dvi valandas trukusioje diskusijoje buvo nagrinėjamos opiausios temos verslui: emigracija, darbo jėgos trūkumas, menkas inovacijų lygis, korupcija, įsigalėjusi biurokratija, ypač viduriniuose valdininkų sluoksniuose, mokesčiai, didžiulis „šešėlis“ ekonomikoje ir kt.

  Atsakydamas į rūmų prezidento Benjamino Žemaičio klausimą dėl emigracijos stabdymo būdų, R. Karbauskis ypač akcentavo bendrą nusivylimo, nevilties atmosferą, kuri skatina jaustis nesaugiais, nereikalingais Lietuvoje. Jo nuomone, labai svarbu jaunus žmones išlaikyti sukūrus suomiško modelio švietimo sistemą ir sudarius palankias adaptacijos sąlygas šeimoms su vaikais grįžti į Lietuvą. „Lietuvos mokykla nepasirengusi priimti, integruoti Lietuvos vaikų, kurie mokėsi užsienio šalyse“, – sakė LVŽS pirmininkas. Jo nuomone, pirmiausia turime suteikti galimybę savo žmonėms įsidarbinti, susigrąžinti juos iš emigracijos, nes atvežtinė darbo jėga nepadės išspręsti ilgalaikių problemų.

  Kaip absurdą R. Karbauskis įvardijo tai, kad kultūrai skiriamas biudžetas priklauso nuo alkoholio ir tabako akcizų – vadinasi, per mažai geriame, jei kultūrai trūksta pinigų? Kodėl Lietuva atsilieka pagal

  inovacijų ir investicijų rodiklius, vienareikšmio atsakymo nėra. R. Karbauskis įsitikinęs, kad Seimo narių skaičiaus mažinimas problemos neišspręs – ar nuo to Seimas pradės dirbti geriau? Svarbiau atsisakyti rinkimų pagal partijų sąrašus. Korupciją ir protekcionizmą padėtų įveikti profesionalumas ir atsakomybė visose srityse.

  LVŽS pirmininkas pabrėžė, kad mokesčiai yra ne tik biudžeto pajamų šaltinis, bet ir ekonomikos skatinimo priemonė. Mokesčiai nėra dideli, bet per daug valstybėje jokių mokesčių nemokančio „šešėlio“.

  Kalbant apie būtinybę decentralizuoti valstybės valdymą ir stiprinti savivaldą, Audronė Jankuvienė pabrėžė valstiečių partijos pavadinimo kilmės istorinį aspektą. Tarpukario Lietuvos Prezidentas Kazys Grinius, Kauno burmistras Jonas Vileišis, Ministras Pirmininkas Mykolas Šleževičius, daug to meto ministrų buvo valstiečiai liaudininkai. Viena iš esminių jų politinių nuostatų buvo valsčių savivalda ir kiekvieno valsčiaus atstovavimas Seime. Užtat jie save vadino valsčionimis. Atkurta LVŽS perėmė ne tik valstiečių pavadinimą, bet ir stiprios vietos savivaldos principą.

  LVŽS rengiamą rinkimų programą sudarys penkios strateginės kryptys, akcentuojant darną – valstybėje, visuomenėje, ekonomikoje ir kt. Bus siekiama susitarimo tarp politinių jėgų dėl plataus masto ilgalaikių strateginių pokyčių.
Skip to content