• Naujienos
  • Verslo atstovai kviečiami į Europos kosmoso agentūros pramonės dienos renginį

    Gegužės 23 d. Ūkio ministerija kviečia į Europos kosmoso agentūros (EKA) organizuojamą kosmoso pramonės dieną, kurios metu šios agentūros ekspertai šalies verslo atstovams pristatys bendradarbiavimo galimybes.

    „Šiuo renginiu norime paskatinti šalies įmones aktyviau dalyvauti Europos kosmoso agentūros kvietimuose teikti paraiškas dėl projektų įgyvendinimo. Tikimės, kad bendri technologiniai ir kitokio pobūdžio projektai iš esmės prisidės prie aerokosmoso sektoriaus plėtros Lietuvoje. Su kosmosu susijusi veikla turi esminį poveikį ekonomikai, nes per produktus ir paslaugas generuoja didelę investicijų grąžą ir naudą visuomenei. Šios veiklos ribos itin plačios – nuo gamybos iki paslaugų, todėl augant iš kosmoso gaunamų duomenų prieinamumui, plečiantis technologijoms ir stiprėjant tarptautiniam bendradarbiavimui atsiveria puikios galimybės ir Lietuvos verslininkams. Raginu inovatyvaus verslo atstovus pasinaudoti šia proga“, – sako ūkio viceministrė Lina Sabaitienė.

    Renginio metu agentūros ekspertai išsamiai papasakos apie EKA veiklą ir programas, bendradarbiavimo galimybes ir atsakys į pateiktus klausimus. Estijos atstovas pasidalys Estijos, kuri 2015 m. tapo EKA nare, patirtimi vystant kosmoso sektorių. Šalies įmonės, kurios gavo finansavimą įgyvendinti su EKA kosminėmis programomis susijusius projektus, papasakos, kaip sekasi įgyvendinti šiuos projektus, o UAB „NanoAvionika“ pasidalys savo sėkmės istorija.

    Renginys vyks š. m. gegužės 23 d., antradienį, 8.30 val. Ūkio ministerijos 212 salėje (Gedimino pr. 38, Vilnius). Registruotis į renginį galima iki gegužės 22 d. el. paštu inovacijos@ukmin.lt
    . Renginys vyks anglų kalba. Detalią kosmoso pramonės dienos programą galite rasti čia
    .

    Šis renginys organizuojamas siekiant įgyvendinti 2014 m. pasirašytą Lietuvos ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą. Pagal jį EKA periodiškai skelbia tik Lietuvos mokslo institucijoms ir įmonėms skirtus kvietimus teikti paraiškas dėl projektų įgyvendinimo pagal EKA programų tematiką tokiose srityse kaip astrofizika, mikroelektronika, robotika, medžiagotyra, mechatronika, informacinės technologijos, geoinformatika ir daugelyje kitų.

    Nuo 2016 m. pagal Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą įgyvendinami 7 Lietuvos atstovų projektai. Įgyvendinami projektai apima Žemės stebėjimo duomenų panaudojimą projektuojant belaidžio ryšio tinklus per pagalbos teikimo operacijas (UAB „HNIT-Baltic“), molekulinės taršos nustatymą kosminėje erdvėje (Kauno technologijos universitetas), ilgalaikius optinių elementų, naudojamų lazerinėse sistemose kosmose, optinio atsparumo tyrimus (UAB „Lidaris“), naujų puslaidininkinių junginių, skirtų naudoti saulės elementuose ir dujų jutikliuose, kūrimą (Fizinių ir technologijos mokslų centras).

    Taip pat įgyvendinami 3 edukaciniai projektai: Vilniaus universitetas rengia mokymo kursus „Aeronautikos technologijų pagrindai“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai konstruoja mažąjį palydovą „CubeSat“, o Lietuvos inovacijų centras prisideda prie nacionalinių ir tarptautinių mokslo olimpiadų kosmoso tematika dalyvių rengimo.

    Š. m. birželį bus paskelbti ir pradėti įgyvendinti dar 7 Lietuvos atstovų projektai, kurie buvo atrinkti per antrąjį kvietimą.

    EKA vykdo beveik visas kosminės veiklos rūšis: kosmoso technologijos, pakėlimo į kosmosą sistemos, kosminių infrastruktūrų eksploatavimas, palydoviniai ryšiai, palydovinė navigacija, žemės stebėjimas, žmonių skrydžiai į kosmosą, kosmoso tyrinėjimai, kosmoso mokslas. EKA taip pat yra viena pagrindinių partnerių įgyvendinant tarptautinės kosminės stoties projektą.

Skip to content