• Naujienos
 • Verslios moterys apie dirbtinį intelektą: tai neatsiejama verslo ir kasdienio gyvenimo dalis

  Jau septintąjį kartą Kauno verslo moterų tinklas, veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, surengė konferenciją „Formulė: versli ir laiminga“. Šių metų tema – „Taip ar ne dirbtiniam intelektui?“. Akivaizdu, kad dirbtinis intelektas (DI) jau tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, todėl ir susidomėjimas šia sritimi – milžiniškas.

  Sveikinimo žodžiai

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (KPPAR) veikiantis Kauno verslo moterų tinklas pakvietė į jau tradicija tapusią konferenciją „Formulė: versli ir laiminga“. Šiųmetė tema, apimanti DI panaudojimą versle, labai aktuali ir pritraukė rekordinį, daugiau nei 500 verslių moterų skaičių.

  „Akivaizdu, kad konferencija leido atrasti bendrystės ir sėkmės formulę, auginant verslių moterų tinklą, kuris įkvepia kitas moteris drąsiai siekti karjeros aukštumų ir kviečia diskutuoti temomis, kurios verčia pasaulį aukštyn kojomis, tad ir šiandien konferencijos darbotvarkėje verslo bendruomenei ypač aktualus klausimas – dirbtinio intelekto panaudojimas. Ši revoliucinė technologija žavi neįtikėtinomis galimybėmis, bet kartu kelia tam tikrą nerimą dėl neišmatuotų pasekmių ateityje, tad viena iš konferencijos pranešėjų būtent ir kalba apie tai, kad DI yra geras pagalbininkas, bet blogas šeimininkas. Žiūrėdamas į konferencijoje susirinkusias verslias, veiklias moteris, galiu drąsiai pasakyti, kad jų tikrai nepakeis joks dirbtinis intelektas. Moterys iš prigimties turi išvystytą intuiciją ir atsakomybės jausmą, todėl geba kurti tvarų ir lyderyste paremtą verslo pasaulį“, – visas konferencijos dalyves sveikino KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, paraginęs moteris žengti dar drąsesnius žingsnius, kad atsivertų dar platesnės galimybės save realizuoti tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime.

  DI versle

  Jau dabar daugybėje sričių DI padeda atlikti įvairiausias užduotis. Kuriamos autonominės transporto priemonės, DI pagalba galima išsamiau atlikti medicinos diagnostiką, asistentai padeda konsultuoti, ieškoti ir apdoroti reikiamą informaciją. DI panaudojimo galimybės plačios, telieka tik išmokti jį tinkamai pritaikyti prie kiekvieno verslo poreikių.

  „Jaučiu, kad bendradarbiavimas su Verslo moterų tinklu pereina į draugystę“, – sveikinimo žodį tarė Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

  Ji tikino, kad DI iš tiesų geras pagalbininkas, tačiau Lietuvoje dar mažai verslų tai pritaikė savo veikloje, todėl tiek ši konferencija, tiek Ekonomikos ir inovacijų ministerija skatina domėtis DI galimybėmis, nes kuo greičiau tai bus pritaikyta kasdienybėje, tuo bus galima pasiekti didesnių rezultatų.

  „DI tema jau nieko neaplenkia, nes tai transformuoja ne tik valstybių ekonomikas, bet ir kasdienį gyvenimą, padeda vystyti inovacijas, medicinos paslaugas, gynybos sektorių ir pan. Svarbu, kad versle diegiant DI, auga konkurencingumas, atsiranda naujos kryptys bei darbo vietos. Europos Komisija išsikėlė tikslą investuoti 20 mlrd. eurų į DI vystymą, Kinija dar daugiau – 150 mlrd. eurų, tad galima drąsiai teigti, kad jau dabar vyksta ekonominės varžybos. Be to, skaičiuojama, kad pasaulinio DI sektoriaus dydis apima 69 mlrd. dolerių, kasmet tai auga beveik po 40 proc. Tai milžiniškos investicijos.

  Deja, bet Lietuvoje, 2022-ųjų metų duomenimis, tik 4 proc. įmonių taikė DI sprendimus. Europos vidurkis – 8 proc. Tačiau tikrai matome, kad lietuviškas verslas domisi DI galimybėmis, todėl ministerija sumodeliavo įvairius scenarijus, kaip verslas turėtų judėti, kad neiškristų iš technologinių varžybų. Taip pat yra paruoštas finansinis instrumentas, skirtas įgalinti DI sprendimus, tad Lietuva tikrai nestovi vietoje“, – kalbėjo E.  Kuročkina.

  Ji pridūrė, kad kol kas neatskleidžiamas paramos dydis verslui, norinčiam pritaikyti DI sprendimus, tačiau paraiškų skaičius rodo ne tik didelį susidomėjimą, bet ir tai, kad šios technologijos vystymui valstybė skirs rekordines sumas. Visos priemonės leis Lietuvos verslams siekti geresnių rezultatų. Beje, neatmetama dar viena priemonė, skatinsianti būtent verslias moteris dar labiau pritaikyti IT sprendimus.

  „Nors esame maža rinka, turime labai didelį intelektualinį potencialą ir ambicingus verslo poreikius, tad tikrai esame įdomūs pasauliui“, – pridūrė Ekonomikos ir inovacijų viceministrė, kartu ir padrąsinusi nebijoti technologijų, o jas kuo labiau įgalinti veikti.

  Diskusija nauju formatu

  Konferencijoje „Formulė: versli ir laiminga“ aptartos įvairios DI temos, kaip ši sritis gali padėti vystyti verslą, užsitikrinti konkurencinį pranašumą, valdyti asistentus ir pan. Taip pat diskutuota ir kaip DI gali daryti įtaką žmogaus gyvenime. Konferencijoje išbandytas ir naujas diskusijų formatas, siekiant realiai pamatyti DI galimybes.

  „Pagrindinis konferencijos akcentas – intelektas ir ar jis gyvas, ar ne. Taip pat, ar mes su DI einame kartu ir bendradarbiaujame, kuris, gyvas ar dirbtinis intelektas, visgi užima pirmą poziciją? Konferencijoje turėjome ir įdomią diskusiją tarp dalyvių ir dirbtinio intelekto. Tai parodo, kaip mes galime kartu dirbti. Tokio formato diskusijų verslo konferencijose dar nelabai yra buvę“, – kalbėjo konferencijos moderatorė, Kauno verslo moterų tinklo tarybos narė bei „Dmconsulting“ vadovė Deimantė Mitkuvienė.

  Ji laikėsi pozicijos, kad DI nebereikia bijoti, nes ši technologija jau gyvena tarp žmonių, padeda spręsti sudėtingiausius klausimus, ieškoti atsakymų neaprėpiamoje informacijos srauto galybėje.

  „Nebėra laiko bijoti, reikia DI domėtis, pažinti, bendradarbiauti ir pritaikyti. Tema iš tiesų labai svarbi, malonu, kad ir pranešėjai mielai dalijosi savo patirtimi ir žiniomis. Dalyvių gausa taip pat rodo, kad DI tema juos sudomino, todėl džiaugiamės, kad galime atliepti tai, kas verslo moterims iš tiesų svarbu“, – apie tai, kad Kauno verslo moterų tinklo organizuojama konferencija „Formulė: versli ir laiminga“ kalba svarbiausiomis temomis pridūrė D. Mitkuvienė.

  Renginio organizatorės tikisi, kad DI taps moterų vykdomo verslo dalimi ir jos įdiegs šią technologiją į savo vystomus produktus, teikiamas paslaugas ir pan.

  „Mūsų konferencijos sulaukia didelio susidomėjimo, nes kas kartą ieškome populiariausių temų. Esame organizavę konferenciją apie moterų lyderystę, patiriamą stresą versle, tvarumą, o šiais metais dažniausiai minima tema – dirbtinis intelektas. Mes nutarėme nekalbėti apie programėles, bet palietėme  gilesnius klausimus – kas iš tiesų yra DI – algoritmas, intelektas? Ir kada šiai technologijai pasakyti „Taip“, o kada „Ne“. Mes siekiame parodyti, kad DI gali būti pagalba ir kaip tarnas mums. Argi moterys nenori patinginiauti ir turėti tarnų?“, – šmaikštavo, bet kartu konferencijos svarbą pažymėjo Kauno verslo moterų tinklo vadovė, laikinai į savo rankas paėmusi ir Lietuvos moterų verslo tinklo, veikiančio prie Lietuvos PPAR asociacijos, vadžias, Irma Kvedarienė, UAB klinika „Agatas“ vykdančioji direktorė, MB „IR buhalterija“ steigėja.

   Renginio NUOTRAUKŲ GALERIJĄ rasite ČIA

  Šaltinis: „Kauno diena“, autorė: E. Šileikė

Skip to content