• Naujienos
 • Verslininkų idėjos Kėdainių kraštui

  Verslininkų idėjos Kėdainių kraštui

  2018 m. birželio 13 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės iniciatyva įvyko atstovybės narių susitikimas su Kėdainių rajono savivaldybės meru Sauliumi Grinkevičiumi. Susitikime dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė bei švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

  Susitikimo metu meras S. Grinkevičius verslo bendruomenei pristatė pagrindinius vykdomus investicinius projektus, kurių iš viso savivaldybė šiemet vykdo 204. Tai pėsčiųjų tiltas ir pastatyta prieplauka senamiestyje, sparčiai tvarkomas Vytauto parkas, Miesto parkas, trijų miesto kvartalų renovacija, ledo aikštelė, maudynvietė iri kiti aktualūs investiciniai projektai. Per 2018 m. investicijos į vykdomus projektus sudaro 15 mln. Eur. Planuojama panašią sumą skirti ir kitais metais. Meras įvardijo pagrindinius skaudulius: tai biudžeto prognozės, valymo įrenginiai bei miglotas Zabieliškio sąvartyno likimas.

  Verslininkai pabrėžė, kad mato akivaizdžiai tvarkomą miestą. Kėdainių atstovybės vadovas Dainius Cibulskis sakė, kad miestas sensta, jaunimas išvyksta į didmiesčius ar emigruoja, todėl būtina didinti Kėdainių patrauklumą ir sudaryti tokias sąlygas, kad ne tik jaunimas norėtų sugrįžti, bet ir apie darbą, įsikūrimą mūsų mieste galvotų gyvenantieji didmiesčiuose. Susitikimo metu buvo pristatytos iš verslininkų surinktos idėjos:

  1. Mažinti leidimo įrengti išorinę reklamą kainas verslui: Kėdainių senamiestyje ir miesto centre – 30 Eur, kitose miesto vietose – 15 Eur, Kėdainių r. sav. seniūnijose – 7,5 Eur. Taip pat, jei išorinė reklama tvirtinama ant privačių namų sienų, statinių ar žemės – leidimo kainą mažinti 50 proc. (Vilniaus pvz.).

  2. Rekonstruojant miesto kelius, įrengti patogias dviratininkų eismo juostas. Išplėsti patogius dviratininkų kelius nuo centro palei Nevėžį iki arenos. Įrengti dviračių stovus.

  3. Įvesti rajono mokyklų jaunesnėse klasėse privalomą ekonomikos kursą. Didinti ekonominį jaunimo ir vyresnių gyventojų raštingumą.

  4. Teikti pasiūlymą Žemės ūkio ministerijai dėl žemės ūkio institucijos įkūrimo Akademijos miestelyje, nes tai suformuotas žemės ūkio žinių centras Lietuvoje (Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Dotnuvos eksperimentinis žemės ūkis bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Žemdirbystės institutas).

  5. Pritraukti boulingo operatorių – tai praskaidrintų ir paįvairintų laisvalaikį (Jonavos pavyzdys puikiausiai veikia).

  6. Būtinas naujas modernus sporto klubas, šio objekto atsiradimas turėtų būti prioritetas.

  7. Reiktų pritraukti Hesburger ar McDonald’s užkandinių tinklą, jaunimui ši idėja priimtina.

  8. Sporto baras, šio operatoriaus pritraukimas, turėtų būti prioritetas.

  9. Savivaldybės iniciatyva ir pagalba vystant nekilnojamo turto projektus mieste (jaunimas susiduria su naujoviško kokybiško būsto problema).

  10. Paskirti sklypus verslo vystymui mieste.

  11. Miesto parke ar kitose vietose įrengti vietas šeimų poilsiui su kepsninėmis, suoliukais ir staliukais.

  12. Įrengti neįprastų traukos centrų mieste, kurių nebūtų kituose miestuose (su legenda, istorija). Pvz., piešiniai ant sienų vaizduotų miestą labiau jaunatvišką, patrauklų, pritrauktų turistus aplankyti miestą ar važiuojant pro šalį nusifotografuoti. KPPAR Kėdainių atstovybė galėtų šią idėją paremti.

  13. Kėdainių investicijų prioritetu laikyti verslo ir darbo vietų pritraukimą.

  14. Steigti darbo vietas provincijoje pritraukiant šiltnamių operatorių.

  15. Įrengti parką šeimoms prie „Vikondos“ klubo.

  16. Renovuoti arba pastatyti naują modernų vaikų darželį, tai trauktų jaunas šeimas.

  17. Savivaldybės dotacija kėdainiečiams susitvarkius nuotekas. Galima būtų remtis Radviliškio pilotine iniciatyva. Miesto, rajono gyventojams įsirengus nuotekų valymo įrenginį savivaldybė galėtų skirti dotaciją, užpildžius paraišką ir pateikus įrenginio atitikties deklaraciją.

  18. Panaudoti buvusią kolegiją ar kitus pastatus darbingų pabėgėlių centrui įkurti.

  19. Padidinti miesto Vandenvalos pajėgumus, kad taip neribotų naujų investuotojų pritraukimo.

  20. Užbaigti stadiono ir pagalbinių pastatų rekonstrukciją.

  21. Būtina dviračių nuoma – Kėdainius pristatome kaip turistinį miestą, dviračių nuomos neturime.

  S. Grinkevičius, išklausęs verslininkų idėjų, džiaugėsi, kad šiems rūpi miestas, kad dauguma pateiktų idėjų bus įgyvendintos. Kai kuriai pasiūlymų savivaldybė negali įgyvendinti, nes tai liečia privačius verslus, bet būtinai pasiūlys investuotojams, jei tik tokių atsiras.

  Susitikime dalyvavęs B. Cechanavičius, žinomas kaip KAVAMANIJA savininkas, džiaugėsi, kad labai daug vykdoma svarbių projektų, tačiau trūksta jų viešinimo per socialinius tinklus ir siūlė pagalvoti savivaldybei apie komunikacijų paslaugas teikiančią įmonę ar darbuotoją.

  Susitikimas buvo informatyvus ir naudingas tiek savivaldybės vadovybei, tiek Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės nariams. Kitą kartą nuspręsta susitikti lapkričio mėnesį prieš Verslo dienos šventę.Skip to content