• Naujienos
 • Verslininkų debatai su kandidatais į Kėdainių rajono savivaldybės merus

  2023 m. kovo 5 d. trečią kartą merus rinksime tiesiogiai, Kėdainiuose šiais metais mero posto siekia 7 kandidatai. Vasario 20 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) filialas, veikiantis Kėdainiuose, organizavo kandidatų į Kėdainių rajono savivaldybės merus ir vietos verslo atstovų debatus „Kėdainiai rytoj“.

  KPPA rūmai, atstovaudami verslininkus, siekia išklausyti visus kandidatus į merus, nepalaikydami nei vienos valdančiosios politinės jėgos, o kurdami dialogą tarp savivaldos ir verslo atstovų. Dalyvauti debatuose buvo kviečiami visi kandidatai bei Kėdainių rajone veikiančių Rūmų filialo narių ir kitų įmonių vadovai bei atstovai.

  Debatuose dalyvavo ir atsakė į kėdainiečiams verslininkams rūpimus klausimus šie kandidatai į Kėdainių rajono savivaldybės merus: Viktoras FIODOROVAS (Darbo partija), Saulius GRINKEVIČIUS (Liberalų sąjūdis), Raivydas RAKAUSKAS (Laisvės partija), Jurgita SEJONIENĖ (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Dalius SERAFINAS (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Valentinas TAMULIS (Lietuvos socialdemokratų partija).

  Kėdainių rajono savivaldybės posėdžių salėje vykusių debatų moderatoriaus pareigų “vairą” tvirtai laikė ilgametis TV laidų kūrėjas ir redaktorius, šiuo metu „Kauno dienos“ studijoje laidas vedantis, žurnalistas Gražvydas Muižys.

  Verslininkai ir kandidatai į merus diskutavo dėl Kėdainų LEZ įveiklinimo (šiuo metu LEZ‘e veikia 5 įmonės ir kuriasi 6-oji), kuris svarbus tiek Kėdainių rajono savivaldybei, tiek verslui. Taip pat buvo svarstoma, kaip pritraukti investicijų atsinaujinantiems energijos ištekliams, kaip dar efektyviau skatinti smulkųjį ir jauną verslą, skiriant subsidijas įmonių plėtrai: panašu, kad 76 tūkst. eurų, išdalinamų per metus, iš Kėdainių r. sav. Smulkiojo verslo rėmimo fondo, nepakanka.

  Aktuali verslui ir vis dar neišspręsta problema – dėl Lietuvos Respublikos savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo mokesčio, kuris labiau tinka didiesiems miestams, o ne mažesniems regionams, kur mokestis pasmerktas žlugti dėl jo ydingumo. Kėdainių rajono savivaldybės Verslo taryba vis dar grįžta prie šio klausimo svarstymo.

  Kėdainiečiai pasidžiaugė, jog pagal Vilniaus politikos analizės instituto 2022 m. „Savivaldybių gerovės indeksas“ tyrimą, tarp kaimiškų vietovių, pagal ekonominės gerovės indeksą Kėdainių rajono savivaldybė užima 1 – ąją vietą, o savivaldybių skaidrumo tyrime – 4 – ąją vietą. Taip pat pirmauja švietimo srityje.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo rengiamų debatų abiejų pusių dalyvius vienijo bendras tikslas – Kėdainių ir rajono augimas, klestėjimas, verslo plėtra ar spartesnis jo kūrimasis, gyvenimo kokybės gerėjimas, specialistų pritraukimas ne tik darbui, bet ir gyvenimui. Savivaldybės nutarimai, sprendžiant verslui aktualius klausimus, kurie vienareikšmiškai turi įtakos miesto ir rajono augimui.

  Kaip pasirodė kandidatai į merus bei kokie jų planuojami darbai ir idėjos, galite išgirsti transliacijos įraše:

  Dėl techninių nesklandumų transliacijos metu, įrašą kviečiame žiūrėti nuo 20 min.

  Dėkojame visiems dalyvavusiems debatuose – kandidatams į Kėdainių rajono savivaldybės merus, verslo atstovams ir Kėdainių rajono savivaldybei, už bendradarbiavimą, organizuojant renginį.

  Rinkėjams linkime aiškaus apmąstymo ir teisingo pasirinkimo. Politikams – gerų idėjų, sėkmingų darbų, sklandaus bendradarbiavimo su visuomene ir verslo bendruomene.

   

Skip to content