• Naujienos
  • Verslininkai Pekino parodoje mokė kinus tarti Lietuvos vardą

    Verslininkai Pekino parodoje mokė kinus tarti Lietuvos vardą

    Kinija yra viena didžiausių pasaulio valstybių pagal plotą ir gausiausia pagal gyventojų skaičių. Kinijos ekonomika yra sparčiausiai auganti ir pagal apimtis antra pasaulyje po JAV. Natūralu, kad kyla klausimas, ar mes – lietuviai – galime kuo nors sudominti kinus, jei bene dvi dešimtys Kinijos miestų gyventojų skaičiumi lenkia Lietuvą?

    Pasirodo, galime ir patraukti dėmesį, ir nustebinti. Tuo galėjo įsitikinti grupė Lietuvos verslininkų, kovo 19-22 d. dalyvavusių tarptautinėje dovanų ir namų apyvokos prekių parodoje Pekine, Kinijoje. Ši 50 tūkst. kv.m plotą užimanti paroda yra didžiausia ir gausiausiai lankoma paroda Šiaurinėje Kinijos dalyje. 31-oji tarptautinė dovanų paroda vyko Tarptautiniame Pekino parodų centre, joje dalyvavo daugiau nei 1500 dalyvių, parodą aplankė per 60 tūkst. lankytojų.

    Pasinaudoję VšĮ „Versli Lietuva“ kvietimu įgyvendinti įmonių grupių eksporto iniciatyvų projektą, pateikę paraišką ir sulaukę teigiamo įvertinimo šioje parodoje dalyvavo dvylika Lietuvos įmonių bei individualia veikla užsiimančių asmenų. Projektui vadovavo Stasė Burakienė, individualios įmonės „Svaja“ savininkė. Trispalvės spalvomis dekoruotas jungtinis mūsų šalies verslininkų stendas „Made in Lithuania“ buvo gerai matomas ir traukte traukė parodos lankytojus originaliais gintaro, stiklo, kailio bei lino gaminiais. Dažnam lietuviška produkcija besidominčiam kinų verslininkui teko paaiškinti ne tik iš ko gaminamas lino audinys, kaip išgaunamas gintaras, bet ir parodyti žemėlapyje, kur yra vos tris milijonus gyventojų turinti Lietuva.

    „Kinai yra persisotinę masinės gamybos produktais. Pasiturintys vietos gyventojai vis dažniau dairosi kažko originalaus, pagaminto rankomis. Juos vilioja vakarietiškas gyvenimo būdas, europietiškas dizainas ir aukšta gaminių kokybė. Jūsų šalies vardas mums siejasi su egzotika, tai išties traukia“, – taip savo susidomėjimą lietuviškais produktais aiškino Taivanio bendrovės „ArtiArt“ atstovas Pekine Gavinas Xie.

    Jungtinį Lietuvos verslininkų stendą Pekino parodoje aplankė ir Lietuvos Respublikos ambasadorė Kinijos Liaudies Respublikoje Lina Antanavičienė. Vėliau verslininkų grupė lankėsi Lietuvos ambasadoje Pekine, kur komercijos atašė Danas Vaitkevičius pasidalijo bendradarbiavimo su kinais subtilybėmis.

    Kinai yra atsargūs ir įtarūs – jie nelinkę pradėti verslo su žmonėmis, kurių nepažįsta, todėl tokio pobūdžio parodos, kuriose potencialūs pirkėjai gali ne tik apžiūrėti produktus, bet ir akis į akį susitikti su galimais verslo partneriais, yra labai populiarios ir gausiai lankomos. Mums, lietuviams, tai gali būti puikiu tramplinu į milžinišką ir nepasotinamą Kinijos rinką.

    Tiesa, tokio pobūdžio parodos kainuoja nepigiai, todėl idėja suburti į vieną stendą nedideles įmones bei individualia veikla užsiimančius asmenis išties pasiteisina – taip mes tampame geriau pastebimi, turime galimybę pristatyti Lietuvos verslo potencialą ir produktų įvairovę.

Skip to content